Pozvánka na seminár a koncert učiteľa hry na bicích nástrojoch

Pozvánka na seminár a koncert učiteľa hry na bicích nástrojoch

Udalosti a ľudia     ZUŠ Sereď    
Základná umelecká škola J.F.Kvetoňa Vás pozýva na odborný seminár IMPROVIZÁCIA A NOVÉ FORMY HUDOBNÉHO VYJADRENIA.
 
Termín: 25.5.2023 o 15:00 hod.
 
Miesto: DK Sereď, DKaffe, Śkolská 1
 
Seminár je určený pre:
učiteľov hudobného odboru
hráčov na rôzne hud. nástroje
priaznivcov hudobného umenia
 
Viac info v prílohe
 
Martin Kukučka DiS. art. je profesionálny bubeník, učiteľ bicích nástrojov, skladateľ a producent projektu Drumology.
 
Vyštudoval hru na bicích nástrojoch na Konzervatóriu v Nitre. Študoval na prestížnom jazzovom inštitúte KUG v Rakúskom Grazi. Od roku 2013 pôsobil v USA ako bubeník v divadelných/muzikálových predstaveniach ako: The Brat Pack (Spoločnosť For The Record z Los Angeles), Swing! - muzikál na slávnej Brodway. Od novembra roku 2016 aktívne pôsobí opäť na Slovensku v hudobných zoskupeniach: Drumology, Lenka Gálisová Quartet, Dominika Titková & Friends, Thomas Puskailer a iných.
 
Zároveň vyučuje hru na bicích nástrojoch na Základnej umeleckej škole v Seredi. Ocenenia: v apríli 2019 zvíťazil v česko-slovenskej bubeníckej súťaži, ktorú usporiadal Drumcenter.cz. V tom istom roku sa zúčastnil celosvetovej prestížnej bubeníckej súťaže, ktorú usporiadala známa firma Shure pod názvom Shure Drum Mastery, kde postúpil do finále medzi 30 najlepších bubeníkov spomedzi tisíc hráčov z celeho sveta. V máji 2020 sa zúčastnil bubeníckej sútaže
pod názvom Ronoscontest, kde sa umiestnil na treťom mieste. V roku 2021 bol ocenený Slovenskou jazzovou spoločnosťou za zrelý intrepretačný výkon na súťažnej prehliadke Nové tváre slovenského jazzu. V tom istom roku vytvoril sériu edukatívnych videí pre online vzdelávaciu platformu Notissimo Academy.
 
Aktívne sa venuje skladateľskej činnosti v oblasti experimentálnej hudby v rámci svojho sólového projektu Drumology, kde spája prvky ambientnej a drone hudby za prítomnosti elektronických vplyvov a pod. V roku 2021 vydal svoje debutové EP pod názvom Weightless Memories.
 
Doterajšie spolupráce, (spomenuté len najrelevantnejšie na Slovensku): Julo Fujak, Nikolaj Nikitin, Jiří Stivín, Vlado Vizár, Miloš Železňák, Paľo Pondelík, sólový projekt Drumology, Lenka Gálisová Quartet, JazzLab Project, Dominika Titková & Friends, Latinoshow, Gabo Jonáš trio, Juraj Kalász, Thomas Puskailer, SYSG Big Band a Jaromír Hnilička, Martina Uhrínová, Sematam atď.)
Pozvánka na seminár a koncert učiteľa hry na bicích nástrojochPozvánka na seminár a koncert učiteľa hry na bicích nástrojoch