Odchyt holubov pokračuje, zo Serede odviezli ďalšiu stovku neporiadnikov

Odchyt holubov pokračuje, zo Serede odviezli ďalšiu stovku neporiadnikov

Mestský úrad     Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď    
Ako už Seredské novinky informovali, aktuálne sa v našom meste realizuje odchyt holubov. Ten radnica objednala u odbornej spoločnosti po tom, ako o riešenie situácie s premnoženými neporiadnikmi požiadali viacerí obyvatelia mesta.
 
Občianske združenie Divé krídla odlovilo ďalších 103 kusov živých a zdravých mestských holubov. Spolu ich tak z nášho mesta ubudlo už 233 kusov. Niektorí obyvatelia sa pýtajú na ich ďalší osud. Odchytené holuby odvezú do hornatejších oblastí, v minimálnej vzdialenosti 150 kilometrov od miesta odchytu, kde ich vypustia do voľnej prírody, teda mimo obývaných území. Odtiaľ sa už naspäť do Serede istotne nevrátia, ale splynú s prírodou a stanú sa súčasťou potravinového reťazca.
 
Do živolovných pascí bola po odchyte doplnená strava a voda pre ďalšie holuby. Aktuálne sú štyri takéto klietky umiestnené na streche výškového činžiaku na Garbiarskej a lákajú mestských operencov v okruhu 300 metrov. Ani jeden odchytený kus nebol chránený a v prípade zistenia zranenia jedinca vedia odborníci z OZ Divé krídla holubom poskytnúť veterinárne ošetrenie, čo zatiaľ v Seredi nebolo potrebné.
 
foto: MsÚ Sereď
Odchyt holubov pokračuje, zo Serede odviezli ďalšiu stovku neporiadnikovOdchyt holubov pokračuje, zo Serede odviezli ďalšiu stovku neporiadnikov