Mimoriadna situácia v Seredi: železničný most dnes uzavreli úplne. Mesto zabezpečuje autobusovú dopravu

Mimoriadna situácia v Seredi: železničný most dnes uzavreli úplne. Mesto zabezpečuje autobusovú dopravu

Mestský úrad     Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď    
Dnes sa konala mimoriadna kontrola technického stavu mosta ponad železnicu v Seredi.  Na jej základe bolo s okamžitou platnosťou prijaté rozhodnutie o jeho uzatvorení pre všetkých. Mesto Sereď preto okamžite zriadilo posilnenú autobusovú dopravu. Zasadal aj Krízový štáb mesta, ktorý v tejto súvislosti vyhlásil v Seredi mimoriadnu situáciu.
 
Prechod peších cez most je len na vlastné riziko. Polícia dohliada na dopravu v okolí uzávery. Tú je možné obísť smerom cez obec Dolná Streda a mestá Galanta a Sládkovičovo. Osobná a autobusová doprava môže využiť aj cestu III. triedy cez obec Gáň, informovalo Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Trnave. Slovenská správa ciest informovala, že dopravné značenie ešte bude aktualizované.
 
Autobusová doprava zabezpečená mestom Sereď:
 
Využívať ju môžete zadarmo.
Trasa do mesta: 1. IDC Holding (nástup), 2. most (zo strany Trnavská ulica), 3. výstup na autobusovej zastávke na Cukrovarskej ulici (trafika Pluto).
 
Trasa z mesta: 1. autobusová zastávka na Cukrovarskej ulici (Pluto), 2. most zo strany Vonkajší rad, 3. most zo strany Trnavskej ulice, 4. IDC Holding (výstup).
 
Prvý ranný spoj bude vypravený každý deň o 5.20 hod. z Cukrovarskej ulice (oproti trafike Pluto) a následne každú hodinu začne jazdu od IDC Holding (pečivárne). Posledný spoj od IDC do mesta bude zabezpečený o 22.00 hod. večer.
 
Frekvencia a časy spojov sa budú meniť podľa reálnych potrieb, ktoré vyvstanú a o týchto zmenách bude mesto Sereď informovať.  
 
Telefónna linka:
Informácie ohľadne aktuálnej situácie získate a podnety z terénu na zlepšenie situácie v meste odovzdáte mailom na zuzana.slahuckova@sered.sk alebo telefonicky na 0911 707 779 (Ing. Slahučková, referent komunikácie mesta). 
Zasadnutie Krízového štábu mesta Sereď v súvislosti s uzáverou mosta ponad železnicuMimoriadna situácia v Seredi: železničný most dnes uzavreli úplne. Mesto zabezpečuje autobusovú dopravu Mimoriadna situácia v Seredi: železničný most dnes uzavreli úplne. Mesto zabezpečuje autobusovú dopravu Mimoriadna situácia v Seredi: železničný most dnes uzavreli úplne. Mesto zabezpečuje autobusovú dopravu Mimoriadna situácia v Seredi: železničný most dnes uzavreli úplne. Mesto zabezpečuje autobusovú dopravu