Hlásenie zo Smeťobrania 4: aj deti a učitelia z cirkevnej ZŠ zatočili s odpadkami v meste!

Hlásenie zo Smeťobrania 4: aj deti a učitelia z cirkevnej ZŠ zatočili s odpadkami v meste!

Životné prostredie a príroda     Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď    
Jesenského, Komenského, Železničná, Legionárska a ďalšie okolité uličky si na chvíľu môžu vydýchnuť od povaľujúcich sa smetí. Namierili tam totiž smeťozberačské sily vyslané Cirkevnou základnou školou sv. Cyrila a Metoda v Seredi. „Triedni učitelia pripomínajúci armádnych veliteľov rozdelili a vyznačili sektory na mape mesta Sereď, v ktorých sa následne mali uskutočniť boje proti odpadkom. Jednotlivé triedy vyzbrojené rukavicami a vrecami na odpadky sa urputne pustili do fyzicky náročnej bitky. Hoci mal nepriateľ prevahu a vyskytoval sa takmer všade, nakoniec sa nám ho podarilo poraziť a odstrániť z okolia našej školy. Deti si pobyt na čerstvom vzduchu užili a zároveň aj uvedomili, koľko smetí sa môže nachádzať na relatívne malom priestore,“ objasnil zadanie misie učiteľ a veliteľ malých dobrovoľníkov, Mgr. Marko Baran.
 
Dodal, že medzi najzaujímavejšie kúsky, ktoré deti našli voľne sa povaľovať patrili dámske šaty, držiak na fľašu, stará metla, zapaľovače, zubné kefky, či rúž na pery.
 
Produkciu odpadov v súčasnosti nevieme zastaviť, no dokážeme ju zmierniť. „Ale hlavne, čo môže urobiť každý jeden z nás, je to, ako so svojím odpadom naloží. Či ho bude triediť do patričných kontajnerov alebo ho barbarsky odhodí do trávy. Rozhodnutie je len na nás,“ pripomenul Marko Baran.
Do očisty mesta s názvom Smeťobranie sa môže zapojiť ktokoľvek a kedykoľvek. Mesto dobrovoľníkom zabezpečí vrecia, rukavice a odvoz naplnených vriec z miest, ktoré budú nahlásené. Kontakt: smetobranie@sered.sk
 
Mesto Sereď ďakuje všetkým dobrovoľníkom za spoluprácu, pochopenie a nadšenie! 
 
Foto: CZŠ
Hlásenie zo Smeťobrania 4: aj deti a učitelia z cirkevnej ZŠ zatočili s odpadkami v meste!Hlásenie zo Smeťobrania 4: aj deti a učitelia z cirkevnej ZŠ zatočili s odpadkami v meste!Hlásenie zo Smeťobrania 4: aj deti a učitelia z cirkevnej ZŠ zatočili s odpadkami v meste!Hlásenie zo Smeťobrania 4: aj deti a učitelia z cirkevnej ZŠ zatočili s odpadkami v meste!Hlásenie zo Smeťobrania 4: aj deti a učitelia z cirkevnej ZŠ zatočili s odpadkami v meste!Hlásenie zo Smeťobrania 4: aj deti a učitelia z cirkevnej ZŠ zatočili s odpadkami v meste!Hlásenie zo Smeťobrania 4: aj deti a učitelia z cirkevnej ZŠ zatočili s odpadkami v meste!Hlásenie zo Smeťobrania 4: aj deti a učitelia z cirkevnej ZŠ zatočili s odpadkami v meste!Hlásenie zo Smeťobrania 4: aj deti a učitelia z cirkevnej ZŠ zatočili s odpadkami v meste!Hlásenie zo Smeťobrania 4: aj deti a učitelia z cirkevnej ZŠ zatočili s odpadkami v meste!Hlásenie zo Smeťobrania 4: aj deti a učitelia z cirkevnej ZŠ zatočili s odpadkami v meste!Hlásenie zo Smeťobrania 4: aj deti a učitelia z cirkevnej ZŠ zatočili s odpadkami v meste!