Seredčania si na Bradle pripomenuli 104. výročie úmrtia M.R.Štefánika

Seredčania si na Bradle pripomenuli 104. výročie úmrtia M.R.Štefánika

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
Dňa 4.mája uplynulo 104. výročie tragického úmrtia slovenského vlastenca, letca a politika Milana Rastislava Štefánika. Jeho oddanosť slovenskému národu a významná práca na poli vedy, techniky a diplomacie ho urobili jedným z najvýznamnejších Slovákov v histórii. Jeho pamiatku si každoročne uctievajú mnohé organizácie, inštitúcie i široká verejnosť.
 
Aj členovia oblastných organizácií Slovenskej národnej strany,  Matice slovenskej a sympatizantov zo Serede sa pri tejto príležitosti zúčastnil na pietnej spomienke venovanej M.R.Štefánika.  Oba subjekty majú bohatú históriu a ich členovia sú presvedčení o význame zachovania slovenskej kultúry a národnej identity. Skupinka spoločne položila na Mohyle M. R. Štefánika na Bradle vence, aby zdôraznili jeho význam pre slovenskú históriu a kultúru. Neskôr sa všetci presunuli do Múzea Milana Rastislava Štefánika v Košariskách, ktoré je jeho rodným domom. Prostredníctvom expozícií je tu zdokumentovaná životná dráha Štefánika, jeho súkromie a záľuby, no najmä jeho vojenská, diplomatická a politická činnosť.
 
Seredčania si na Bradle pripomenuli 104. výročie úmrtia M.R.ŠtefánikaSeredčania si na Bradle pripomenuli 104. výročie úmrtia M.R.ŠtefánikaSeredčania si na Bradle pripomenuli 104. výročie úmrtia M.R.ŠtefánikaSeredčania si na Bradle pripomenuli 104. výročie úmrtia M.R.ŠtefánikaSeredčania si na Bradle pripomenuli 104. výročie úmrtia M.R.ŠtefánikaSeredčania si na Bradle pripomenuli 104. výročie úmrtia M.R.ŠtefánikaSeredčania si na Bradle pripomenuli 104. výročie úmrtia M.R.ŠtefánikaSeredčania si na Bradle pripomenuli 104. výročie úmrtia M.R.Štefánika