Rybárske preteky detí a dospelých v Šintave

Rybárske preteky detí a dospelých v Šintave

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
SRZ MsO Sereď už tradične v mesiaci máj organizuje v Šintave rybárske preteky.  Tohto roku sa súťaž v chytaní rýb konala v sobotu 6. mája a  o prvé miesto zabojovalo 159 rybárov. Lov začal skoro ráno a ukončený bol o 13:00 hodine. Príjemná atmosféra a príroda sem prilákali aj mnoho návštevníkov. Pre všetkých bolo pripravené posedenie s občerstvením a pravá rybárska nálada.  Hoci bolo zamračené, počasie boli príjemne a na rybárčenie takmer ideálne.  Súťažiaci sa snažili uloviť toho najväčšieho šupináča a tak sa počas pretekov rybárom podarilo chytiť celkom 15 rýb nad 8 kg, čo bol rekordný počet. Pohár a finančnú odmenu si odniesli piati rybári, ktorým šťastena najviac priala:
 
1. Patrik Šmátrala - 17,10 kg
2. Patrik Fulír - 14,02 kg
3. Peter Chmúra -  13,35 kg
4. Martin Kohút - 13,15 kg
5. Benedik Ferdinand - 12,45 kg
 
O deň neskôr, v nedeľu 6.mája si sily v love rýb zmerali detskí rybári. Darilo sa im rovnako ako dospelým.  Na prvých piatich priečkach sa umiestnili:
 
1. Lukáš Slezák – 16,900 kg
2. Simon Faktor – 16,100 kg
3. Nika Božíková – 13,675 kg
4. Adam Mažár – 10,600 kg
5. Michal Terešák – 4,250 kg
Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave Rybárske preteky v Šintave