Očná a ortopedická ambulancia na poliklinike v Seredi

Očná a ortopedická ambulancia na poliklinike v Seredi

Zdravie     Iveta Tóthová    
 
Nielen vážne ale aj drobné ochorenia môžu mať dopad na kvalitu života. Preto je poskytovanie lekárskej starostlivosti všeobecne citlivá téma. Okrem odbornosti a prístupu lekárov k pacientom, medzi verejnosťou rezonujú témy ako dlhé čakacie doby, nedostatok odborníkov či spoplatnenie niektorých úkonov. V poslednom období prišlo na poliklinike v Seredi k niektorým zmenám.
 
Očná ambulancia
 
V septembri 2021 na poliklinike v Seredi ukončila svoju činnosť oftalmologička MUDr. Erika Klobušická. Odvtedy na poliklinike očný lekár neordinoval. Hoci majú pacienti v meste k dispozícii ďalšie dve súkromné očné ambulancie, niektorí by boli radi, keby oftalmológ aj na poliklinike pravidelne ordinoval.
Poliklinika ProCare čiastočne situáciu vyriešila otvorením očnej ambulancie v obmedzenom režime. Už niekoľko týždňov tu ordinuje MUDr. Lucia Tehlárová. Ordinačné hodiny má každý druhý týždeň v stredu. Primárne však zastrešuje pracovnú zdravotnú službu (pre zamestnancov seredských spoločností) a v prípade, že jej to časový priestor umožní, venuje sa aj kuratíve. „Ide len o dočasné riešenie a na stálom obsadení očnej ambulancie vedenie polikliniky naďalej pracuje, ako aj v tomto prípade s využitím potenciálu siete ProCare“, uviedla Bianka Krejčiová zo spoločnosti ProCare, a.s. / Svet zdravia, a.s.
 
Na vyšetrenie sa pacienti môžu objednať, avšak pre krátkosť ordinačných hodín má lekárka menší priestor na kuratívnych pacientov. Objednať sa môžu štandardne prostredníctvom call centra alebo priamo na recepcii polikliniky.
 
MUDr. Lucia Tehlárová pracovala v poliklinike ProCare Nitra a v súčasnosti sa vrátila po ukončení materskej dovolenky. Naďalej primárne ambuluje v Nitre a zároveň sa ďalej venuje a rozširuje si špecializáciu v operatíve.
 
Ortopedická ambulancia
 
Bianka Krejčiová zo spoločnosti ProCare, a.s., Svet zdravia, a.s ďalej uvádza: „Poliklinika ProCare Sereď naďalej poskytuje spektrum zdravotníckych služieb ako s vlastným personálom, kde došlo koncom minulého a začiatkom tohto roka k rozšíreniu poskytovania ortopedických ambulancií, tak aj v priestoroch prenajatých súkromnými ambulanciami, kde dochádza k obnovovaniu zmlúv s existujúcimi poskytovateľmi. Uplynulý mesiac boli znovu podpísané zmluvy s dvomi ambulanciami detských lekárok.“
 
Ordinačné hodiny ortopedickej ambulancie sú fixne v utorok a v piatok, ďalšie dva dni v týždni poliklinika flexibilne rieši v spolupráci s galantskou nemocnicou. Ambulancia je jedna a striedajú sa v nej viacerí lekári. V rámci ordinačných hodín sa v utorky v poobedňajších hodinách vykonáva ultrazvukové vyšetrenie bedrových kĺbov novorodencov a detí.
Očná a ortopedická ambulancia na poliklinike v SerediOčná a ortopedická ambulancia na poliklinike v Seredi