Víkend pre pilotov

Víkend pre pilotov

Tento rok sme sa rozhodli s vĺčatami-mladšími skautami venovať odboru letectvo. Preto sme sa na záver dokončovania odborky „Pilot“ vybrali v sobotu 15.4.2023 vlakom do Piešťan, kde sa na letisku nachádza aj Vojenské historické múzeum v priestoroch po zrušenej 32. leteckej základne. Plnenie skautských odboriek vo vlčiackom veku je veľmi obľúbené, zábavné a môže deťom pomôcť hravým spôsobom pri výbere skutočného povolania alebo práce v budúcnosti.
 
Návšteva Vojenského historického múzea v Piešťanoch bola naozaj vyvrcholením aktivít s témou lietania. Mohli sme okrem veľmi bohatej expozície ťažkej pásovej techniky, protivzdušnej techniky, zbraní vidieť predovšetkým všetky typy stíhačiek MIG a vrtuľníkov. V expozícii múzea sa nachádza na ploche 41.000m2 vyše 900 zbierkových predmetov. Za profesionálny výklad a trpezlivosť patrí veľká vďaka pánovi Lukášovi Dankovi.
 
Chlapci si počas víkendu mohli okrem iného vyskúšať pomocou počítačového trenažéru pristávanie a vzlet lietadla. Vyrábali sme spolu lietadielka a šarkanov a večer samozrejme nemohol chýbať dobrý film s leteckou tématikou. Ubytovanie v Piešťanoch nám poskytli skauti z 80. zboru Ginko Piešťany, za čo im veľmi pekne ďakujeme.
 
Aj keď víkend bol trochu upršaný, skautom a vĺčatám to vôbec nevadilo a plní zážitkov sme sa v nedeľu doobeda vrátili vlakom naspäť domov do Serede.
 
foto: Michal Kavoň
Víkend pre pilotovVíkend pre pilotovVíkend pre pilotovVíkend pre pilotovVíkend pre pilotovVíkend pre pilotovVíkend pre pilotovVíkend pre pilotovVíkend pre pilotovVíkend pre pilotovVíkend pre pilotov