Na Garbiarskej odchytili ďalších 70 kusov mestských holubov

Na Garbiarskej odchytili ďalších 70 kusov mestských holubov

Životné prostredie a príroda     Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď    
V týchto týždňoch sa na podnet obyvateľov v Seredi realizuje odchyt holubov. Občianske združenie Divé krídla odlovilo ďalšie živé a zdravé kusy mestských neporiadnikov a celkovo ich tak z nášho mesta odviezlo vyše 130 kusov. Živolovné pasce vybavené krmivom a vodou sú nainštalované na streche výškového činžiaku na Garbiarskej ulici. Vďaka nim sa postupne znižujú počty premnožených operencov na celom území Serede. Efektívny dosah pascí je pritom približne 300 metrov a teda sa do nich chytajú aj holuby zo vzdialenejších ulíc mesta.  
 
Po pár týždňoch, ako budú počty odlovených kusov na Garbiarskej ulici klesať, sa situácia prehodnotí a ak odborníci uznajú za vhodné, budú niektoré klietky premiestnené na iné strechy obytných budov v meste, na ktorých zmonitorujú pobytové znaky po mestských holuboch v nadmernom množstve. 
 
 
foto: MsÚ Sereď
Na Garbiarskej odchytili ďalších 70 kusov mestských holubovNa Garbiarskej odchytili ďalších 70 kusov mestských holubovNa Garbiarskej odchytili ďalších 70 kusov mestských holubovNa Garbiarskej odchytili ďalších 70 kusov mestských holubovNa Garbiarskej odchytili ďalších 70 kusov mestských holubovNa Garbiarskej odchytili ďalších 70 kusov mestských holubovNa Garbiarskej odchytili ďalších 70 kusov mestských holubov