Kvety, divadlo pod holým nebom, ľudová hudba, mladí umelci a stavanie mája. Aj taký bude tohtoročný Florafest v Seredi!

Kvety, divadlo pod holým nebom, ľudová hudba, mladí umelci a stavanie mája. Aj taký bude tohtoročný Florafest v Seredi!

Kultúra a divadlo     Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď    
Predajná výstava kvetov, farmárskych výrobkov, sadeníc a tiež podujatie, ktoré prepojí generácie, opráši zabudnuté zvyklosti jari, aj prinesie umenie na námestie a poteší zmyslové poháriky milovníkov folku, či blues. Tento rok sľubuje seredský Florafest kultúrne vyžitie pre ešte širšie publikum.
 
„Žánrovo je tohtoročný Florafest koncipovaný pre všetky generácie. Počas dvojdňového podujatia na námestí vystúpia talentované deti zo seredskej umeleckej školy, dychové hudby, účastníci si budú môcť vypočuť folk, blues, tento rok aj v podaní zahraničných interpretov, rodiny určite priláka divadlo pod holým nebom. Novinkou tohto ročníka Florafestu bude aj tradičné, no v Seredi dlhú dobu nepraktizované, stavanie mája,“ uviedol riaditeľ Domu kultúry v Seredi František Čavojský.
 
Zdobenie a stavanie mája sa bude konať v malom parku na Námestí Slobody v nedeľu približne o 10.30 hod. Pásmo ľudových piesní, ktoré sú tradičnými pri zvykoch stavania mája, zaznie v podaní súboru Šúrovčanka pod taktovkou Márie Špačkovej.
 
foto: autor
Kvety, divadlo pod holým nebom, ľudová hudba, mladí umelci a stavanie mája. Aj taký bude tohtoročný Florafest v Seredi!Kvety, divadlo pod holým nebom, ľudová hudba, mladí umelci a stavanie mája. Aj taký bude tohtoročný Florafest v Seredi!Kvety, divadlo pod holým nebom, ľudová hudba, mladí umelci a stavanie mája. Aj taký bude tohtoročný Florafest v Seredi!