QUEEN SHOW zavítala do Serede

QUEEN SHOW zavítala do Serede

Kultúra a divadlo     Iveta Tóthová    
 
Poprední muzikáloví umelci z Divadla Nová scéna pod hlavičkou režiséra Patrika Vyskočila od septembra minulého roka tvrdo pracovali na koncertnej show venovanej hudobnej legende Freddiemu Mercurymu a skupine Queen. Po vypredanej premiére, ktorá sa uskutočnila v Divadle Nová scéna 24. februára, putuje  celý tím so svojim turné po Slovensku.
 
Dňa 19. apríla 2023 umelci zavítali aj do Serede, kde v Dome kultúry odohrali veľkolepé predstavenie. Show pod názvom Queen – pocta legende je súčasťou projektu IDOLY. Ide o sériu koncertov s benefičnou myšlienkou venovaných hudobným legendám, ktoré ich nejakým spôsobom ovplyvnili či inšpirovali. Výťažok z predaja vstupeniek je venovaný nadáciám, ktoré podporujú rodiny v ťažkých životných situáciách.
 
V predstavení sa predviedli špičkoví umelci, medzi ktorými nechýbala ani muzikálová speváčka a herečka Natália Kóšová, pôvodom zo Serede. Tá sa tesne po premiére vyznala svojim fanúšikom, že show jej neskutočne prirástla k srdcu a to hlavne vďaka ľuďom, ktorí na predstavení pracovali. „Prvé skúšky boli v septembri minulého roku, keď sme sa stretli a začali sme sa učiť pesničky. Všetko išlo tak nejako samé, hravo, s láskou, zábavou, smiechom ale hlavne priateľstvom. Bolo to extrémne náročné obdobie skúšok, ale zároveň extrémne krásne,“ uviedla Natália.
 
Večer bol plný najznámejších hitov legendárnej skupiny Queen.  Atmosféru dotvárali kostýmy, osvetlenie a choreografia, ktoré boli navrhnuté tak, aby vytvorili pohlcujúci a autentický zážitok z koncertu. Organizátori poňali unikátne predstavenia ako zábavné vystúpenie spojené s edukatívnym charakterom. Svojou jednoduchou dejovou línou, interakciou hercov s divákmi, dokrútkami zo zákulisia aj koncertov skupiny Queen, mapovali súkromný a profesný život Freddieho Mercuryho. Publikum potleskom odmenilo energické vystúpenie a autentické oživenie hudby jednej z najvplyvnejších kapiel všetkých čias.
QUEEN SHOW zavítala do SeredeQUEEN SHOW zavítala do SeredeQUEEN SHOW zavítala do SeredeQUEEN SHOW zavítala do SeredeQUEEN SHOW zavítala do Serede