Juniori z BK Lokomotíva Sereď postúpili na Majstrovstvá Slovenska!!!

Juniori z BK Lokomotíva Sereď postúpili na Majstrovstvá Slovenska!!!

Šport     Ing. Marianna Grillová    
V úvode sezóny čakali našich basketbalistov do 19 rokov dva kvalifikačné turnaje počas ktorých odohrali 5 zápasov. Tromi víťazstvami si zabezpečili nie len 3. miesto v skupine Západ ale aj postup medzi 8 najlepších družstiev na Slovenku!
 
Druhá časť sezóny bola pre hráčov zo Serede veľmi náročná. Zo 14 zápasov sa im podarilo vyhrať iba 4. Táto skutočnosť znamenala „pád“ nášho družstva do skupiny o 5.-8. miesto a boj o priamy postup na Majstrovstvá Slovenska.
 
Svoj talent ale naplno ukázali v poslednej časti sezóny. Na úvod si na domácej palubovke hravo poradili so súperom z Nitry. O dva týždne neskôr síce zaváhali v Michaloviach, ale to bola posledná prehra, ktorú dopustili. Súťaž je však natoľko vyrovnaná, že pred posledným súťažným kolom ešte stále nebolo rozhodnuté o družstvách, ktoré postúpia na finálový turnaj. Predzápasová matematika bola jasná. Ak si chce naše družstvo zabezpečiť priamy postup na Majstrovstvá Slovenska, musí vyhrať aspoň 1 zápas. Víkendové zápasy na domácej palubovke preto sľubovali veľkú nálož kvalitného basketbalu. V sobotu nás čakal súper z Prievidze, ktorý sa taktiež nechcel vzdať postupu na Majstrovstvá Slovenska. 40 minút kvalitného a vyrovnaného basketbalu prinieslo dramatickú koncovku. V závere zápasu, len 5 sekúnd pred jeho koncom, prehrávali seredskí chlapci o 2 body. Túžba po postupe bola naozaj obrovská a preto sa nezľakli a po vynikajúcom závere, skvelej prihrávke Ondreja Kapustíka a presnej trojke Andreja Majerníka v posledných sekundách zápasu, preklopili naši chlapci zápas na svoju stranu a pripísali si najtesnejšie možné víťazstvo o jeden jediný bod. Po zápase zavládla v ŠH Sokolovňa obrovská radosť, pretože bolo jasné, že na tohtoročných Majstrovstvá Slovenska juniori zo Serede určite nebudú chýbať!
 
Súbežne sa hral zápas Michaloviec proti Nitre, kde práve Michalovce prekvapivo prehrali, čo pre našich basketbalistov znamenalo ďalšiu výzvu. Prípadná výhra v nedeľu so súperom z východu by pre nás znamenala prvé miesto v skupine a lepšiu východiskovú pozíciu na finálovom turnaji. Všetko bolo otvorené a v nedeľu bolo taktiež o čo hrať. Naši chlapci nezaváhali a hneď od začiatku ukázali, že aj tento zápas privedú do víťazného konca. V prvom polčase jasne dominovali a vybojovali si náskok o 21 bodov. V druhom polčase boli mierne lepší chlapci z Michaloviec ale z konečného víťazstva sa tešili domáci hráči.  
 
Juniorov zo Serede tak čakajú od 12. do 14. mája 2023 Majstrovstvá Slovenska. Miesto konania ešte nie je známe. Dnes už ale vieme, že v úvodnom piatkovom zápase vyzvú družstvo zo Svitu.
 
foto: BK Lokomotíva Sereď
Juniori z BK Lokomotíva Sereď postúpili na Majstrovstvá Slovenska!!!