Veteránske plány na tohtoročnú sezónu

Veteránske plány na tohtoročnú sezónu

Šport     Bohuslav Godály    
Tak, ako hrejivé jarné lúče slnka vyťahujú ľudí na prechádzku do prírody, rovnako lákajú aj nedočkavých motorkárov i veteránistov na prvé výjazdy po okolitých cestách a občas aj necestách.
 
Už začiatkom apríla bývalé seredské vojenské cvičisko zaplnili zberatelia vojenskej techniky na akci Prvý výstrel a užili si pekný víkend v lone seredskej prírody.  Už túto nedeľu 16. apríla sa na svojej tradičnej jazde zastavia v našom múzeu priaznivci talianskych áut, ktorí popri prehliadke našej techniky predstavia svoje stroje aj seredskej verejnosti. Čo sa týka prípravy akcií, ani náš Veterán Car Club nie je výnimkou. Hneď z jari rozbiehame naše prvé aktivity aby sme úspešne naštartovali veteránsky rok 2023.
 
Prvá jarná brigáda členov združenia pripraví celý areál pre predajcov a návštevníkov tradičnej jarnej veteránskej burzy spojenej spehliadkou múzea, ktorá sa uskutoční nedeľu 23. apríla. Leto sa bude niesť v znamení spoločných výjazdov, či priateľských stretnutí pri káve v Oldtimer múzeu a vyvrcholí tradičným Oválom 2023, ktorý sa bude konať v prvú augustovú sobotu, so začiatkom na námestí v Seredi. Na svoje si určite prídu aj obdivovatelia nablískaných kamiónov na akcii Veterán & Truck  Sereď. Sezónu ukončíme tradičnou jesennou burzou, kde si môžu nadšenci starých áut a motoriek zohnať chýbajúce diely na svoje zimné majstrovanie vo svojich dielňach.
 
Pevne veríme, že ako býva dobrým zvykom - aj široká verejnosť zavíta na naše akcie, prípadne využije možnosť vidieť naše exponáty v Oldtimer múzeu pri dobrej kávičke. Akcií bude aj tento rok dosť, stačí len sledovať naše facebookové stránky a vybrať si akciu podľa svojho gusta. V neposlednom rade treba spomenúť, že aj samotné mesto Sereď je dlhoročným spoluorganizátorom našich akcií, podporuje naše aktivity, za čo sa im chceme srdečne poďakovať a pevne veríme, že aj nové vedenie mesta bude pokračovať  v nastavenej spolupráci a príde prípadne pristúpi aj k rozšíreniu spoločných akcií a projektov.
Veteránske plány na tohtoročnú sezónu