Podľa poslanca Erika Štefaneka to bol dobrý nápad

Podľa poslanca Erika Štefaneka to bol dobrý nápad

Občania a občianske združenia     Ľubomír Veselický    

Na začiatok uvediem časť článku Tržnica pre ľudí: viac priestoru pre peších, nové lavičky a v túto sobotu aj ľudová hudba a káva zadarmo

uverejnený 24. marca 2023 na webovej stránke mesta.

 

„Nakoľko bolo potrebné tento funkčný problém trhoviska riešiť, tak mesto aktuálne pristúpilo k zníženiu počtu parkovacích státí na pôvodnej rozptylovej ploche, osadilo nové lavičky, aj zábrany proti parkovaniu. „Chceme ulice viac zelené, ulice pre ľudí. Pre deti, mamičky s kočíkmi, starých rodičov, ale aj pre všetkých ostatných. Mestské trhovisko má byť priestorom, kde sa stretávajú ľudia, má mať v sebe ducha tradície, zvyklostí a niečoho príjemného,“ uviedol poslanec mestského zastupiteľstva v Seredi, Erik Štefanek. Na potrebu riešenia problematiky parkovania na trhovisku upozorňoval aj v minulosti. „Za promptnosť a ochotu toto riešiť ďakujem vedeniu a pracovníkom mesta,“ uviedol.“

 

Tak teda po poriadku.

Po prvé.

V citovanom príspevku sa bije prvá a predposledná veta.

„Nakoľko bolo potrebné tento funkčný problém trhoviska riešiť, tak mesto aktuálne pristúpilo k zníženiu počtu parkovacích státí na pôvodnej rozptylovej ploche, osadilo nové lavičky, aj zábrany proti parkovaniu.

Na potrebu riešenia problematiky parkovania na trhovisku upozorňoval aj v minulosti.

Potreba riešenia problematiky parkovania na trhovisku bola teda naplnená zrušením siedmych parkovacích miest. Gratulujem!

Po druhé.

O zmene nerozhodlo mesto.. Rozhodli dvaja, možno až traja ľudia, ktorí svoje pocity pretavujú do reality. Ak to nevyjde,  schovajú sa za údajné rozhodnutie mesta. (NECH ŽIJA POCITOVÁ MAPA!)

Po tretie.

Vytvoriť funkčný projekt  je práca pre odborníka, ktorý má vyštudovanú architektúru a urbanistiku. Poslanec  Erik Štefánek nie je ani architekt ani urbanista. Problém parkovania v okolí tak exponovaného miesta akým je trhovisko riešil projektant vytvorením päťdesiatich štyroch  parkovacích miest. Nápad  zrušiť sedem z nich a na ich mieste umiestniť tri lavičky považujem za zlý. Tento môj názov nemení ani súhlas autora projektu na dočasné vyskúšanie, či sa tento „ústretový“ krok smerom k deťom, mamičkám s kočíkmi a starým rodičom  osvedčí.

Na trhovisko chodia ľudia kupovať, nie vysedávať. A ak si už niekto chce počas  nákupu posedieť, môže tak urobiť v strede medzi dvoma zastrešenými plochami, kde sú tri  lavičky alebo v priestore, kde  je  kruhová lavička s prvkami detského ihriska pri sociálnych zariadeniach trhoviska.

Verím, že toto nepremyslené zabratie parkovacích miest neunikne pozornosti ostatných poslancov a čoskoro sa k nemu aj vyjadria. Zaujímavé by bolo poznať i aj názory vodičov, ktorí prídu na trhovisko, a pri hľadaní voľného miesta na odstavenie vozidla niekoľkokrát parkovisko obídu,  aby potom zaparkovali pred niektorým z bytových domov.

foto: autor

Podľa poslanca Erika Štefaneka  to bol  dobrý nápadPodľa poslanca Erika Štefaneka  to bol  dobrý nápadPodľa poslanca Erika Štefaneka  to bol  dobrý nápad