Kamerový systém zachytil mládež pod vplyvom alkoholu

Kamerový systém zachytil mládež pod vplyvom alkoholu

Mestská polícia     Iveta Tóthová    
 
V piatok 31. marca bola v Seredi na ceste ku campingu prichytená skupinka mladých ľudí pri popíjaní alkoholu.  Všimol si ich operátor kamerového systému počas monitorovania verejného priestranstva pri skate parku. Na miesto bola vyslaná hliadka mestskej polície, ktorá zistila, že sa tam nachádzajú viaceré mladistvé osoby, pričom štyria z nich vo veku 15 až 16 rokov požívali alkoholický nápoj. Neplnoleté osoby boli predvedené na oddelenie mestskej polície, kde im dychová skúška ukázala pozitívny výsledok. Mestská polícia uvádza, že hodnoty alkoholu v dychu  boli u mladistvých v hodnotách až 0,22 ; 0,27; 0,58 a 0,84 promile.  Nakoľko sa jednalo o neplnoleté osoby, polícia  okamžite kontaktovala ich rodičov.
 
Oznámenie o porušení "§ 2 ods. 2 písm. a.) zák. č. 219/1996 Z. z.,  o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov a o zriaďovaní a prevádzke protialkoholických záchytných izieb " boli zaslané na príslušné mestské a obecné úrady.
 
Kamerový systém zachytil mládež pod vplyvom alkoholuKamerový systém zachytil mládež pod vplyvom alkoholuKamerový systém zachytil mládež pod vplyvom alkoholu