Tržnica pre ľudí: viac priestoru pre peších, nové lavičky a v túto sobotu aj ľudová hudba a káva zadarmo

Tržnica pre ľudí: viac priestoru pre peších, nové lavičky a v túto sobotu aj ľudová hudba a káva zadarmo

Mestský úrad     Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď    
Tržnica na Mlynárskej ulici sa čerstvo rozrástla o nový mobiliár a tiež o parkovacie zábrany. Verejný priestor má byť po tomto malom zásahu viac komfortný pre ľudí, viac otvorený pre stretávanie sa a menej zatarasený autami.
 
Ak ste jedným z mnohých návštevníkov seredskej tržnice, istotne poznáte problém s kľučkovaním pomedzi odstavené autá. Naprojektovaná rozptylová plocha v prednej časti tržnice v podstate neslúžila svojmu účelu, keďže sa stala verejnou parkovacou plochou.
 
Nakoľko bolo potrebné tento funkčný problém trhoviska riešiť, tak mesto aktuálne pristúpilo k zníženiu počtu parkovacích státi na pôvodnej rozptylovej ploche, osadilo nové lavičky, aj zábrany proti parkovaniu. „Chceme ulice viac zelené, ulice pre ľudí. Pre deti, mamičky s kočíkmi, starých rodičov, ale aj pre všetkých ostatných. Mestské trhovisko má byť priestorom, kde sa stretávajú ľudia, má mať v sebe ducha tradície, zvyklostí a niečoho príjemného,“ uviedol poslanec mestského zastupiteľstva v Seredi, Erik Štefanek. Na potrebu riešenia problematiky parkovania na trhovisku upozorňoval aj v minulosti. „Za promptnosť a ochotu toto riešiť ďakujem vedeniu a pracovníkom mesta,“ uviedol.
 
Kde teda odparkovať auto?
Keďže je tržnica pre ľudí, je dôležité myslieť aj na tých, ktorí prichádzajú na autách. Návštevníci majú stále možnosť využívať parkovacie miesta v zadnej časti tržnice pri hrádzi, ktoré zvyknú byť neobsadené a taktiež odstavné plochy hneď vedľa tržnice, pri fitnescentre. Pre lepší prístup k nim je lepšie prichádzať zo smeru od hrádze, resp. od Novomestskej ulice. Mesto zároveň odstránilo zákazovú značku na polovici parkovacích plôch v prednej časti tržnice, takže ktokoľvek aj bez povolenia mesta, tu môže odstaviť svoje auto bez toho, aby porušil zákon.
 
Príďte si nakúpiť a postretávať známych na tržnici. Už v túto sobotu!
Mesto v spolupráci s občianskym združením Vodný hrad tento rok otvárajú jarnú sezónu v tržnici novým spôsobom. V ponuke bude okrem  domácich a lokálnych produktov od prihlásených predajcov aj folklórna hudba a šálka dobrej kávičky zadarmo.
„Radi by sme do verejného priestoru tržnice pozvali všetky generácie, aby sme sa tu tak, ako tomu bolo kedysi zvykom, stretávali a trávili príjemné chvíle,“ dodala Martina Hilkovičová, mestská poslankyňa a tiež podpredsedníčka OZ Vodný hrad. Prvá predajná sobota po niekoľkotýždňovej odmlke má byť symbolom odchádzania zimy a privítanie pozitívnejších jarných momentov v podobnom duchu, ako to kedysi robili staršie generácie.
Tržnica pre ľudí: viac priestoru pre peších, nové lavičky a ľudová hudba. Už túto sobotu 25. marca!Tržnica pre ľudí: viac priestoru pre peších, nové lavičky a ľudová hudba. Už túto sobotu 25. marca!Tržnica pre ľudí: viac priestoru pre peších, nové lavičky a v túto sobotu aj ľudová hudba a káva zadarmoTržnica pre ľudí: viac priestoru pre peších, nové lavičky a v túto sobotu aj ľudová hudba a káva zadarmo