Seredčan je obvinený z výtržníctva kvôli dúhovej stužke

Seredčan je obvinený z výtržníctva kvôli dúhovej stužke

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
 
Z výtržníctva je obvinený 29 ročný muž zo Serede, ktorý minulý rok po slovnej potýčke fyzicky napadol mladú ženu a muža v rýchliku z Brtaislavy do Trnavy. K prípadu z minulého roka sa podarilo železničnej polície získať dôkazy.  KR PZ Tranava prinieslo informáciu,  že na začiatku vyšetrovania nebola známa totožnosť ani obetí a ani podozrivých. Incident vo vlaku sa stal iba deň potom, ako došlo k vražde 2 ľudí v meste Bratislava, pred barom Tepláreň. Za účelom objasnenia celého priebehu incidentu, ale aj stotožnenia obetí a podozrivých osôb, zaistila polícia kamerové záznamy zo železničnej stanice v Trnave a krátko po incidente hľadali svedkov aj cez sociálne siete. Poverenému policajtovi sa nakoniec podarilo v tomto prípade prelomiť dôkaznú núdzu.
 
Z tlačovej správy vyberáme: Nakoľko polícia disponovala prvotnou informáciou, že fyzického útoku sa mali dopustiť fanúšikovia Slovana Bratislava, muža podozrivého z fyzického útoku stotožnili podľa zakúpeného lístku na futbalový zápas ŠK Slovan Bratislava vs. FC Bazilej, konaného v rovnaký deň ako došlo k útoku. Na futbalovom zápase bolo vtedy vyše 13.000 fanúšikov. Totožnosť obetí - ženy a muža bola rovnako polícii neznáma, no nakoniec ich policajti stotožnili podľa lístku, tento krát podľa cestovného lístku na vlak. Totožnosť podozrivého muža potvrdili nakoniec aj obete pri rekognícii osoby.
 
K udalosti malo  prísť večer 13.10. 2022 vo vlaku medzi podozrivým a obeťami najskôr k slovnej výmene. Silné emócie prešli nakoniec zo strany obvineného až do fyzického útoku, pri ktorom mal obvinený ženu kopnúť do tváre a mladému mužovi dať facku. Pred samotným útokom mal obvinený zakričať slová „opäť vystrieľam Tepláreň“. Vykonanými úkonmi sa zatiaľ nepreukázalo, že by útočník zaútočil na osobu z nenávisti pre jej skutočnú alebo domnelú sexuálnu orientáciu. Tieto skutočnosti sú predmetom ďalšieho policajného vyšetrovania. Podozrivý muž je stíhaný políciou na slobode a v prípade dokázania viny mu môže hroziť strata slobody až na 3 roky.
Seredčan je obvynený z výtržníctva kvôli dúhovej stužke