V sobotu 25. marca sa otvára tržnica. Na Mlynárskej ulici vás v tento deň uvíta ľudová hudba a ranná kávička

V sobotu 25. marca sa otvára tržnica. Na Mlynárskej ulici vás v tento deň uvíta ľudová hudba a ranná kávička

Mestský úrad     Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie mesta Sereď    
Sadenice, sezónne produkty, vajíčka, rôzne domáce výrobky. Už v túto sobotu, 25. marca, sa začína sezóna predaja na seredskej tržnici na Mlynárskej ulici! Tentokrát bude otvorenie trochu rezkejšie a voňavejšie: predávajúcich aj kupujúcich rozjarí folklórne trio z Trnavy a kávičkári sa môžu tešiť na šálku dobrej kávy zadarmo.
 
Obnovená tržnica, jej zázemie a okolité priestranstvá ponúkajú nielen priestor pre návštevníkov a predávajúcich, ale aj rôzne možnosti, ktoré dlho neboli využívané. „V minulosti predstavoval „rinek“ na Mlynárskej ulici spoločenskú udalosť, kde sa stretávali ľudia nielen z mesta, ale aj z okolitých obcí. Na Mlynárskej ulici to žilo čulým komunitným životom. Mlynárčania si organizovali rôzne kultúrne, športové a spoločenské akcie,“ opisuje Martina Hilkovičová z OZ Vodný hrad.
 
Dodáva, že trhovisko je dnes dobrou platformou na obnovenie podujatí pre ľudí. „Preto OZ Vodný hrad v spolupráci s mestom otvárajú novú trhovnícku sezónu atraktívnejším spôsobom. V sobotu bude tržnica žiť okrem predaja aj troškou folklóru. O dobrú náladu pre všetkých návštevníkov sa postará Ľudové trio z Trnavy, ktoré je skvelým folklórnym interpretom. Radi by sme do verejného priestoru pozvali všetky generácie, aby sme sa tu tak, ako tomu bolo kedysi zvykom, stretávali a trávili príjemné chvíle,“ vysvetlila Hilkovičová. Doplnila, že voňavú rannú kávičku so sebou dostane v tento deň každý zadarmo, jej podávanie bude v réžii mesta.
 
Tržnica v Seredi sa tento rok otvára v týždni, kedy oficiálne začína jar. V prírode konečne opäť zvíťazí zelená a viac slnka počas dňa dodá pozitívnej energie. Novovznikajúca tradícia jarného otvárania tržnice môže symbolizovať začiatok vyššieho záujmu o naše lokálne a sezónne produkty.
 
Kontakt pre záujemcov o predajné miesto: andrea.gasparovicova@sered.sk, 0915 119 229.
Trhové dni sú utorok, štvrtok a sobota.
Predajný čas je 6.00 - 12.00 hod.
 
foto: MsÚ
V sobotu 25. marca sa otvára tržnica. Na Mlynárskej ulici vás v tento deň uvíta ľudová hudba a ranná kávičkaV sobotu 25. marca sa otvára tržnica. Na Mlynárskej ulici vás v tento deň uvíta ľudová hudba a ranná kávičkaV sobotu 25. marca sa otvára tržnica. Na Mlynárskej ulici vás v tento deň uvíta ľudová hudba a ranná kávičkaV sobotu 25. marca sa otvára tržnica. Na Mlynárskej ulici vás v tento deň uvíta ľudová hudba a ranná kávička