Polícia informuje: riešime rýchlych šoférov aj alkohol za volantom

Polícia informuje: riešime rýchlych šoférov aj alkohol za volantom

Bezpečnosť     npor. Ing. Zlatica Antalová hovorca, oddelenie komunikácie a prevencie, KR PZ Trnava    
Dopravní policajti majú „na stole“ prípady ďalších opitých vodičov. Dvaja spôsobili dopravné nehody, tretí prekročil rýchlosť v obci. Všetkých riešime pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.
 
O CESTY MU SKOČIL ELEKTRICKÝ STĹP
Včera podvečer boli do mesta Vrbové, v okrese Piešťany, vyslaní nielen policajti, hasiči a záchranári, ale aj elektrikári. 36 ročný vodič tam totiž zišiel z cesty a narazil s autom Renault Thalia do stĺpu elektrického vedenia. Ten sa po silnom náraze zlomil a zostal visieť nad cestou.
Policajti muža podrobili dychovej skúške, pri ktorej nafúkal takmer 2 promile. Ihneď ho obmedzili na osobnej slobode a skončil na policajnom oddelení.
 
UPOZORNIL NA SEBA RÝCHLOU JAZDOU
Druhého nezodpovedného vodiča zastavila „policajná puma“ v obci Pata, okres Galanta, včera popoludní. Maximálnu povolenú rýchlosť prekročil o 39 km/h. Pri kontrole vykonala policajná hliadka so 43 ročným vodičom aj dychovú skúšku, s pozitívnym výsledkom 1,19 promile.
 
CÚVANIE S 2 ‰ VIE BYŤ ŤAŽKÝ ORIEŠOK
Včera ráno si to vyskúšal aj 30 ročný vodič v meste Sereď. Na aute Mitsubishi Lancer narazil do zaparkovaného bieleho Hyundai i10. Policajtom po nehode nafúkal 2,10 promile.
Galantskí policajti ho, rovnako ako aj "pretekára" z obce Pata, riešia za jazdu v opitosti v tzv. superrýchlom konaní a do rozhodnutia súdu si počkajú v policajných celách.
Zas a opäť upozorňujeme vodičov, aby si za žiadnych okolností nesadali za volant pod vplyvom alkoholu. Odhliadnuc od toho, že sa tým dopúšťajú priestupku alebo trestného činu, najmä ohrozujú životy a zdravie nielen seba samého ale aj svojej posádky a všetkých ostatných účastníkov premávky.
 
foto: autor
Polícia informuje: riešime rýchlych šoférov aj alkohol za volantomPolícia informuje: riešime rýchlych šoférov aj alkohol za volantomPolícia informuje: riešime rýchlych šoférov aj alkohol za volantomPolícia informuje: riešime rýchlych šoférov aj alkohol za volantom