Lilien zo Serede si vystrieľala druhé miesto v československej súťaži v lukostreľbe

Lilien zo Serede si vystrieľala druhé miesto v československej súťaži v lukostreľbe

Šport     Iveta Tóthová    
 
Lilien Štefaniková  je mladá športovkyňa zo Serede, ktorá sa už cez štyri roky venuje lukostreľbe. Súťaží pod hlohoveckým športovým klubom SPORTAcademy, ktorý má vlastný lukostrelecký oddiel. O Lilien sme prvýkrát písali v roku 2021, odvtedy svoj talent v streľbe na cieľ postupne zdokonaľovala. Lukostreľba je veľmi náročná disciplína, ktorá si vyžaduje vysokú úroveň koordinácie, koncentrácie a aj fyzickej kondície.
 
V kategórii kadetiek, v ktorej Lilien súťaží, sú strelkyne od 14 do 17 rokov. Najnovší úspech si na svoje konto pripísala účasťou na finále Československého pohára BEKAERT CUP 2023 v Hlohovci, kde súťažiaci strieľali eliminačné súboje.
 
Hlavnou myšlienkou a cieľom súťaže BEKAERT bolo spojiť  najmä lukostreleckú mládež na Slovensku a v Čechách do spoločnej súťažnej konfrontácie a spopularizovať tento rýchlo sa rozvíjajúci šport. Takéto podujatie na Slovensku a v podstate ani v Čechách ešte nebolo .Išlo o spoločnú prezentáciu LK Sporta Hlohovec a Lukostřelba Kroměříž. Na podujatí sa predstavilo viac než 250 športovcov z viac než 40 klubov a vo finálovej časti  o umiestnenie bojovalo 118 lukostrelcov a lukostrelkýň v rámci Čiech a Slovenska. Po štyroch kolách,  ktoré sa strieľali striedavo v Čechách a na Slovensku sa Lilien Štefaniková v kategórii kadetiek umiestnila na priebežnom piatom mieste  a v záverečných eliminačných súbojoch si vystrieľala konečné krásne druhé miesto.
Lilien zo Serede si vystrieľala druhé miesto v československsej súťaži v lukostreľbeLilien zo Serede si vystrieľala druhé miesto v československsej súťaži v lukostreľbeLilien zo Serede si vystrieľala druhé miesto v československsej súťaži v lukostreľbe