Pošta na Cukrovarskej končí prevádzku. Mesto s ňou však rokuje o možnostiach zlepšenia jej služieb

Mestský úrad     Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie mesta Sereď    
V Seredi bude prvého apríla 2023 oficiálne a definitívne zatvorená pobočka Slovenskej pošty na Cukrovarskej ulici (Pošta 3 v Kauflande). Oznámilo to vedenie SP, a. s.  vedeniu mesta Sereď. V meste teda zostane len jedna pošta, na Pekárskej ulici a zároveň veľký dopyt po jej službách, najmä zo strany starších obyvateľov. Primátor mesta preto absolvoval pracovné stretnutia priamo so zástupcami Slovenskej pošty. Diskutovalo sa o možnostiach zabezpečenia služieb pre seredskú verejnosť po zatvorení pobočky aj o skvalitňovaní priestorov pošty pre jej návštevníkov.
 
Slovenská pošta redukuje počet kamenných pobočiek. „Je nám ľúto, že nedokážeme vyjsť v ústrety potrebám všetkých našich zákazníkov. V Seredi sa však vďaka proaktívnemu jednaniu črtajú dobré vyhliadky na zintenzívnenie servisu informácií o službách, ktoré už aj tak poskytujeme a pravdepodobne o nich ani obyvatelia nevedia. Ak naši zákazníci zistia, čo všetko dokážu na Slovenskej pošte vybaviť aj bez jej fyzickej návštevy, možno budú prekvapení,“ uviedla zástupkyňa Regionálneho riaditeľstva Slovenskej pošty v Trnave.
 
Servis, ktorý v súčasnosti poskytuje pošta v Seredi, vidí aj primátor mesta ako nedostatočný. „Na stretnutiach sme sa dohodli na informačnej kampani, ktorú v rámci našich možností budeme vedieť zabezpečiť. Nie je povinnosťou mesta nahrádzať doručovateľský úrad v tejto práci, avšak považujem za dôležité, aby sa obyvatelia dozvedeli o všetkých službách, ktoré im pošta vie poskytnúť. Využívanie alternatívnych služieb pošty zmierni tlak a čakacie lehoty na priehradkách,“ vysvetlil Ondrej Kurbel, primátor mesta.
 
Sereď teda v najbližšom období bude v spolupráci s poštou uverejňovať postupy a návody, ako si občania dokážu vybaviť svoje náležitosti cez poštu.
Bude sa jednať napríklad o služby: Seniorský účet, doručovanie dôchodku domov, platby SIPO, platby v balíkoboxe kartou (balíkobox pošty sa nachádza na parkovisku pri Lidli), Doposlanie dôchodku, Predplatné tlače, E-podací hárok, Zmena korešpondenčnej adresy, Splnomocnenie, Opakované doručenie zásielky a ďalšie. 
Pri každej službe vám postupne vysvetlíme aj to, pri akých životných situáciách viete danú službu použiť.