Družstvo kadetov z BK Lokomotíva Sereď vyhralo základnú časť súťaže a postúpilo medzi 4 najlepšie družstvá na Slovensku!

Družstvo kadetov z BK Lokomotíva Sereď vyhralo základnú časť súťaže a postúpilo medzi 4 najlepšie družstvá na Slovensku!

Šport     Ing. Marianna Grillová    
Našich basketbalistov čakala hneď v úvode sezóny kvalifikácia medzi 8 najlepších družstiev na Slovensku. Zvládli ju ukážkovo, keď sa im podarilo vyhrať všetkých 5 zápasov. Do základnej časti súťaže tak postúpili z prvého miesta. Ich cieľom bolo prebojovať sa do najlepšej skupiny, t. j. medzi 4 najlepšie družstvá na Slovensku a zabezpečiť si tak priamy postup na tohtoročné Majstrovstvá Slovenska.
 
Basketbalisti zo Serede odohrali v základnej časti súťaže 14 zápasov, z ktorých až 12 priviedli do víťazného konca. Celkovo tak v sezóne odohrali zatiaľ 19 zápasov s bilanciou 17 výhier a 2 prehry. Zaslúžene vyhrali nie len kvalifikáciu, ale aj základnú časť najvyššej slovenskej ligy basketbalistov do 17 rokov.
 
O konečné prvé miesto základnej časti súťaže bojovali v priamom súboji, proti aktuálnemu Majstrovi Slovenska, družstvu Inter Bratislava. Zápas odohrali v utorok, 21.2.2023 na domácej palubovke, v ŠH Sokolovňa v Seredi.
 
Komentár kapitána družstva, Riša Sárkányho: "Do zápasu s Interom sme vstúpili s dobrou energiou a jasným cieľom vyhrať. Začali sme dobrou obranou, čo sa prenieslo aj do útoku, kde sme porážali hráčov z perimetra a vytvárali si tak dobré strelecké pozície. V druhej štvrtine sme poľavili hlavne v obrane a na doskoku. V útoku sme mali veľa nepresných prihrávok a zbrklých zakončení. Podobne to pokračovalo aj po polčase a súperovi sme tak dovolili, aby sa dostal až do 12 bodového vedenia. V poslednej štvrtine sme pritvrdili v obrane, čím sme si vytvorili viac úspešných protiútokov. V posledných minútach sme sa dostali do vedenia, ktoré sme si už udržali a ukázali sme, že chceme a vieme bojovať do poslednej sekundy a zobrali sme si veľmi dôležité víťazstvo."
 
Komentár trénera Patrika Sarnu: "V utorok sme dohrávali posledný zápas základnej časti. S Interom Bratislava išlo o priamy boj o prvé miesto, preto sme očakávali veľmi atraktívny duel. Začali sme veľmi dobre. Najmä na obrannej polovici sme dokázali súperovi tvrdou obranou znepríjemniť zakončenie. V druhej štvrtine sa však súper začal presadzovať a čím tvrdšie hral Inter, tým mäkšie sme hrali my. Strácali sme sebavedomie a zbavovali sme sa zodpovednosti v zakončení. V druhom polčase sa naša hra opäť zlepšila, no bohužiaľ sme stále mali množstvo nepremenených šancí. Neskláňali sme však hlavy a do poslednej štvrtiny za stavu -11 v náš neprospech sme boli stále odhodlaní vyhrať. Akonáhle nám padlo aj z väčších vzdialeností, vliala sa nám krv do žíl a zápas sme zlomili na našu stranu. Chalani ukázali veľkého športového ducha a po tuhom 40 minútovom boji nakoniec zvíťazili.“
 
Nielenže kadeti zo Serede dosahujú výborné výsledky v slovenskej súťaži, ale nestrácajú sa ani v zahraničí. V Stredoeurópskej mládežníckej basketbalovej lige obsadili v základnej skupine 3. miesto a v apríli 2023 ich čaká finále tejto súťaže v Českej republike.
 
Prvý zápas v skupine medzi 4 najlepšími družstva na Slovensku odohrajú naši kadeti v sobotu, 4.3.2023 o 16:00 v ŠH Sokolovňa v Seredi, proti úradujúcemu Majstrovi Slovenska, družstvu Inter Bratislava. Všetkých Vás pozývame na zápas, v ktorom sa bude určite na čo pozerať.
 
V mene klubu BK Lokomotíva Sereď ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí prichádzajú čoraz častejšie do ŠH Sokolovňa a vytvárajú pre naše družstvá úžasnú atmosféru.
 
foto: autor
Družstvo kadetov z BK Lokomotíva Sereď vyhralo základnú časť súťaže a postúpilo medzi 4 najlepšie družstvá na Slovensku!Družstvo kadetov z BK Lokomotíva Sereď vyhralo základnú časť súťaže a postúpilo medzi 4 najlepšie družstvá na Slovensku!Družstvo kadetov z BK Lokomotíva Sereď vyhralo základnú časť súťaže a postúpilo medzi 4 najlepšie družstvá na Slovensku!Družstvo kadetov z BK Lokomotíva Sereď vyhralo základnú časť súťaže a postúpilo medzi 4 najlepšie družstvá na Slovensku!Družstvo kadetov z BK Lokomotíva Sereď vyhralo základnú časť súťaže a postúpilo medzi 4 najlepšie družstvá na Slovensku!Družstvo kadetov z BK Lokomotíva Sereď vyhralo základnú časť súťaže a postúpilo medzi 4 najlepšie družstvá na Slovensku!Družstvo kadetov z BK Lokomotíva Sereď vyhralo základnú časť súťaže a postúpilo medzi 4 najlepšie družstvá na Slovensku!Družstvo kadetov z BK Lokomotíva Sereď vyhralo základnú časť súťaže a postúpilo medzi 4 najlepšie družstvá na Slovensku!