Sereď komunikuje: zásahy do mestskej zelene je potrebné konzultovať s radnicou

Sereď komunikuje: zásahy do mestskej zelene je potrebné konzultovať s radnicou

Životné prostredie a príroda     Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie mesta Sereď    
Na jeseň a v predjarnom období zabezpečuje oddelenie životného prostredia výsadbu novej zelene do mesta. Najmä o mladé stromy sa treba v prvých rokoch života intenzívnejšie starať, čo obnáša pravidelnú zálievku, výchovné rezy a pozorovanie, ako sa stromu darí.
 
O škodlivý vstup do života mladého javora v Seredi sa postaral pravdepodobne iniciatívny občan mesta. „Rez, ktorý sme objavili na mladom javore je neopodstatnený a pre jedinca devastačný. Ak nevyhynie, zákrok mu zobral aj tri roky zo života,“ vysvetlila Katarína Navrátilová z Oddelenia životného prostredia mesta. Jedná sa o Acer platanoides Globosum, vysadený na jeseň 2022. Mesto ho nakúpilo za 109 eur. V dospelosti má v ideálnych podmienkach šancu dorásť do výšky až päť metrov.
 
Mesto ďakuje svojim obyvateľom za všímavosť a iniciatívnu starostlivosť o zeleň, ktorá je v mnohých prípadoch prínosná. Zároveň, prosí, aby individuálne zásahy do mestskej zelene nerealizovali bez predchádzajúcej konzultácie s oddelením životného prostredia mesta.  
Sereď komunikuje: zásahy do mestskej zelene je potrebné konzultovať s radnicouSereď komunikuje: zásahy do mestskej zelene je potrebné konzultovať s radnicou