Druhé kolo mikroligy pre naše najmenšie basketbalové nádeje

Druhé kolo mikroligy pre naše najmenšie basketbalové nádeje

Šport     Ing. Marianna Grillová    
Mikroligové turnaje sú vždy veľkou oslavou basketbalu. Stretávajú sa na nich tie najmenšie basketbalistky a basketbalisti. Ich cieľom je vzbudiť u detí záujem o basketbal, spoznať hráčov z iných klubov, užiť si veľa zábavy a odniesť si množstvo skúseností. Presne v tomto duchu sa nieslo aj druhé kolo tejto súťaže. Náš klub sa do neho zapojil opäť so všetkými tromi družstvami. Dve dievčenské družstvá hostili súperky z Trnavy na domácej palubovke a chlapci vycestovali do Bratislavy. Máme veľkú radosť z toho, že na druhom mikroligovom turnaji reprezentovalo náš klub a mesto Sereď až 55 malých basketbalistiek a basketbalistov!
 
Mikroliga chlapci – skupina C
Tretiu januárovú sobotu vycestovali chlapci mikroligisti na turnaj do Bratislavy. Zahrali si proti družstvám Strojar Malacky, MIBA Záhorská Bystrica a B.S.C. Lachova. Chlapci odohrali 3 veľmi dobré zápasy a všetci si s chuťou a dosýta zahrali. Je na nich vidieť, že sa zlepšujú a, že ich basketbal veľmi baví. Nakoniec bola sladká bodka pri ktorej si chlapci zasúťažili o cukríky, ktoré si rozdali a zjedli.
Tréneri: Stanislava Henčeková a Martin Bosý
 
Mikroliga dievčatá – skupina A
Poslednú januárovú nedeľu sa uskutočnilo v sereďskej Sokolovni ďalšie kolo mikroligy. Naše dve mikroligové družstvá – BK Lokomotíva Sereď červení a bieli privítali družstvo z AŠK Slávia Trnava. Tentokrát Sereď reprezentovalo 41 basketbalistiek, z čoho máme obrovskú radosť!!! Počas turnaja sa odohrali zápasy v skvelej atmosfére a zaplnenej Sokolovni, ktoré striedali už známe súťaže. S úsmevom a radosťou sme zakončili basketbalovú nedeľu a už sa všetci veľmi tešíme na ďalšie kolo!
Tréneri: Michaela Sedláčková a Miloš Procházka
 
Ďakujeme všetkým rodičom za podporu a výbornú atmosféru, ktorú na turnajoch vytvárajú. Našim hráčkam a hráčom gratulujeme k ich ďalším basketbalovým skúsenostiam a už teraz sa veľmi tešíme na ďalšie kolo!
 
foto: BK Lokomotíva Sereď
Druhé kolo mikroligy pre naše najmenšie basketbalové nádejeDruhé kolo mikroligy pre naše najmenšie basketbalové nádejeDruhé kolo mikroligy pre naše najmenšie basketbalové nádejeDruhé kolo mikroligy pre naše najmenšie basketbalové nádejeDruhé kolo mikroligy pre naše najmenšie basketbalové nádejeDruhé kolo mikroligy pre naše najmenšie basketbalové nádeje