Ranná dopravná nehoda na priechode pre chodcov. Varovanie pre chodcov aj vodičov

Ranná dopravná nehoda na priechode pre chodcov. Varovanie pre chodcov aj vodičov

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
 
Dopravná nehoda sa stala vo štvrtok 2. februára v ranných hodinách na ulici M. R. Štefánika. Ako uviedla polícia 59 ročná žena prechádzala cez priechod pre chodcov, keď ju mala zachytiť 60 ročná vodička na aute Škoda Fabia.  Chodkyňa utrpela pri náraze viaceré zranenia. Vo vážnom stave ju záchranári museli urýchlene previezť do galantskej nemocnice. Policajti alkohol u chodkyne a ani u  vodičky nepotvrdili. 
 
Upozornenie pre vodičov
 
Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke, nepreceňovali svoje schopnosti a dodržiavali dopravné predpisy. V blízkosti priechodu pre chodcov by motoristi mali zvýšiť pozornosť a spomaliť. 
 
Upozornenie platí pe chodcov
 
Chodci by mali vstupovať na cestu, až keď je to pre nich bezpečné. Polícia odporúča chodcom všímať si vodičov, či ich vidia, či reagujú na ich prítomnosť a mať s nimi očný kontakt. Žiaľ, pri zrážke chodca s autom, sú dôsledky neraz tragické.
 
Ranná dopravná nehoda na priechode pre chodcov. Varovanie pre chodcov aj vodičovRanná dopravná nehoda na priechode pre chodcov. Varovanie pre chodcov aj vodičov