Kedy vám odvezú odpady? Nechajte si našepkať aplikáciou v telefóne

Kedy vám odvezú odpady? Nechajte si našepkať aplikáciou v telefóne

Mestský úrad     Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie mesta Sereď    
Komunálny odpad, plasty, papier, sklo, odteraz aj kuchynské odpady, zber elektroodpadov či veľkoobjemného odpadu. Takmer všetky odpadov majú svoje termíny odvozu. No kto si ich všetky drží v hlave? Ak chcete, môžete si vziať na pomoc mobilnú aplikáciu „Odvoz Odpadu“, ktorá vás vopred upozorní, aby ste nezabudli, že zajtra ráno chodia smetiari.
 
Obyvatelia bytových domov tento problém neriešia. Odovzdajú odpady do zbernej nádoby v stojisku a o ich odpratanie sa už ďalej nestarajú. Na rodinných domoch to funguje inak. Ak zabudnete, že zajtra chodia smetiari a vy svoje odpady zabudnete za bránou, nakopil sa vám riadny problém.
 
Vznikla však jednoduchá a praktická aplikácia, ktorá vám pripomenie najbližšie termíny odvozu odpadov. Podľa vášho výberu v nastaveniach vám buď deň vopred, alebo ráno v deň zvozu zvukovým signálom pripomenie, aby ste nezabudli vyložiť konkrétne druhy odpadov.
 
Aplikácia je k dispozícii zadarmo, pre iOS sa zatiaľ len plánuje, ale momentálne z časových dôvodov ešte nie je vo vývoji. Jej prevádzkovateľom nie je mesto Sereď, ale bola vytvorená dobrovoľnícky. Funguje na komunitnom princípe, to znamená že všetky harmonogramy sú spravovane komunitou používateľov. Za mesto Sereď sú k 1.2.2023 všetky údaje platné a správne. Upozorňujeme však, že v aplikácii chýba špecifická kategória, ktorou je v meste Sereď zber čiernych vriec s BRO (v tomto roku od 13. marca) a zber zviazaných konárov (od 14. marca).
 
Odkaz na stihanutie aplikácie: aplikácia Odvoz odpadu
Kedy nám odvezú odpady? Nechajte si našepkať aplikáciou v telefóne