Sereď: Aj my zhasíname svetlo! Ako znak pripojenia sa k štrajku samospráv

Sereď: Aj my zhasíname svetlo! Ako znak pripojenia sa k štrajku samospráv

Mestský úrad     Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie mesta Sereď    
Vážení obyvatelia, aj Sereď sa dnes, 30. januára 2023 symbolicky pripojí k celoslovenskej iniciatíve „Mestám a obciam zhasína nádej,“. V čase od 19:00 hod. do 19:30 hod. demonštratívne zhasneme časť verejného osvetlenia a dáme tak najavo, že situácia s neriešením cien energií pre samosprávy má mimoriadne vážne a negatívne dopady na plnenie mnohých základných úloh a povinností. V Seredi ostane na 30 minút bez osvetlenie LEN Námestie slobody, aby samospráva neohrozila bezpečnosť chodcov v celom meste.
 
Problém s cenami energií sa dotýka aj bežného života každého z vás - z nás.  Mestá a obce nie sú autormi problémov. Sú obeťami zlých rozhodnutí vlády, a to, čo v tomto období najviac potrebujú, je rýchla a efektívna pomoc od vlády.
 
Podľa Združenia miest a obcí Slovenska, až 70% služieb pre občanov zabezpečujú obce a mestá. "Samospráva dostáva rany. Nervozita ľudí je veľká. Prichádzame do najťažšieho obdobia od vzniku samostatného Slovenska. Máme zodpovednosť, aby boli otvorené školy, zariadenia," povedal Jozef Božík, podpredseda ZMOS. Poukázal na okolité štáty v EÚ, kde vlády pre samosprávy prinášajú úplne iné riešenia a pomáhajú samosprávam.
 
Zdroj: mesto Sereď a ZMOS.sk
Sereď: Aj my zhasíname svetlo! Ako znak pripojenia sa k štrajku samospráv