Na margo súťaže My, deti dneška o časoch vojny

Na margo súťaže My, deti dneška o časoch vojny

Občania a občianske združenia     Ľubomír Veselický    
S ľútosťou musím konštatovať, že vymývanie mozgov detí v súvislosti
s holokaustom naberá obrátky. Deti maľujú obrázky, ale vychádzajú iba z
časti informácií. Faktom je, že bez vojnychtivých štátnikov a tolerancie holokaustu svetovými mocnosťami, k tejto tragédii dôjsť nemuselo.
 
Z dlhodobého hľadiska prítomnosť zástupcov diplomatických zborov z Japonska, Švajčiarska, Turecka a  Veľkej Británie môžeme pokojne
považovať za určitý stupeň farizejstva, pretože dnes v čase súťaže sa títo akože mierotvorcovia správajú nasledovne:
 
Podľa agentúrnych správ  Veľká Británia plánuje poslať na Ukrajinu 600 laserom navádzaných striel Brimstone, oznámil dnes britský minister obrany Ben Wallace po rokovaní so svojimi kolegami z Poľska  a pobaltských krajín na vojenskej základni v estónskej Tape. Ruskému prezidentovi Vladimírovi Putinovi odkázal, že spojencov podpora Ukrajiny „neomrzí“, píše agentúra Reuters. 
 
Turecko je v diplomatickom konflikte so Švédskom.
Erdogan odsúdil predovšetkým pálenie Koránu na proteste organizovanom protiislamským politikom Rasmusom Paludanom a označil to za urážku moslimov. Kritizoval švédske úrady, že dovolili konanie protestu pred tureckým veľvyslanectvom v Štokholme. Vyjadril tiež rozhorčenie, že na demonštráciách sa objavili vlajky viacerých kurdských zoskupení vrátane Strany kurdských pracujúcich (PKK), ktorú Turecko, ale aj EÚ a USA považujú za teroristickú organizáciu, avšak jej symboly nie sú vo Švédsku zakázané. 
 
Izrael sa so svojimi susedmi tiež nemazná.
Izraelská armáda vykonala v piatok vzdušné útoky v reakcii na raketový útok z Gazy voči Izraelu. Napätie v oblasti eskalovalo po tom, ako izraelská armáda vo štvrtok podľa palestínskych úradov zabila pri zásahu na Západnom brehu Jordánu deväť Palestínčanov. TASR správu prevzala za agentúry AFP.
 
Japonsko uzatvára spojenectvo s hybnou silou NATO.
Japonsko a Severoatlantická aliancia prehĺbia vojenskú spoluprácu a zintenzívnia spoločné cvičenia v reakcii na zhoršujúcu sa bezpečnostnú situáciu v Európe a Ázii, ktorá súvisí s vojenským konfliktom na Ukrajine. V utorok (7. júna) to oznámil japonský minister obrany Nobuo Kiši po stretnutí s predsedom vojenského výboru NATO admirálom Robom Bauerom.
 
Asi najväčšou stratou pamäti, čo sa týka holokaustu, trpia Švajčiari.
Švajčiarski diplomati zhromaždili v čase druhej svetovej vojny stovky listov, telegramov, fotografií a detailných správ, ktoré dokumentovali nacistické zločiny a odovzdali ich švajčiarskym predstaviteľom v Berne. Po prvýkrát zverejnené dokumenty dokazujú, že švajčiarska vláda vedela tri roky pred koncom vojny, čo sa deje. Napriek tomu v auguste 1942 nariadila masový návrat utečencov do ich krajín, uviedol SRF v nedeľu v Medzinárodný deň spomienky na obete holokaustu. Dokumenty dokázali, že vláda odmietla prijať tisíce ľudí, väčšinou Židov, ktorí sa snažili utiecť z nacistami okupovanej Európy, a tak ich poslala na istú smrť.
 
Dnes deti základných škôl SR súťažia v zhmotňovaní svojich predstáv o zabíjaní, no s historickými faktami ich pre istotu radšej nik neoboznámil.
 
Na margo súťaže