Pozor na otravy psov

Pozor na otravy psov

Životné prostredie a príroda     Iveta Tóthová    
Podľa informácie od našej čitateľky sa v posledných dňoch v Seredi objavili otrávené kúsky mäsa porozhadzované na verejnom priestranstve. Prevdepodobne bolo cieľom ublížiť venčiacim psom. Obyvateľka uviedla, že otravy pre psov spozorovala rozhádzané najmä na Jesenského ulici a v tesnej blízkosti ulíc Legionárska, Komenského a Dolnomajerská. 
 
Ako nám napísala, ona našťastie stihla včas zareagovať, no iní majitelia také šťastie nemali. Buďte preto pri venčení opatrní a sledujte vonku svojich štvornohých miláčikov. 
 
Aké sú príznaky otravy psa?
 
- Bolesti, pes je utiahnutý, bez energie a je evidentné, že má bolestivé stavy.
 
- Pes zvracia. Niekedy dokonca krv.
 
- Pes má paralýzu. Aj keď po čase pominie, nesmiete to podceňovať. Príznaky sa môžu vrátiť veľmi rýchlo.
 
- Pes má triašku, stratu orientácie a záchvaty.
 
- Pes upadá do bezvedomia
 
- Psovi sa v papuli vyskytne krv bez zjavnej príčiny (rany).
 
- Pes má vysoký tep a nepravidelnú srdcovú činnosť.
 
- Pes je letargický, alebo naopak hyperaktívny
 
- Pes má nadmerný smäd a často močí
 
Ako náhle nadobudnete pocit, že je Váš psík otrávený, od toho okamihu rozhodujú minúty. Negooglite, nehľadajte pomoc na sociálnych sieťach. Okamžite s Vašim štvornohým miláčikom navštívte veterinára.  Psovi nepodávajte jedlo, vodu, mlieko , olej a už vôbec sa ho nesnažte liečiť bylinkami a domácou liečbou. Pes môže mať už poškodené vnútorné orgány a týmito prostriedkami mu naopak priťažíte. Snažte sa zistiť príčinu otravy.  Nezabudnite, že zodpovednosť za život psíka má v rukách jeho majiteľ.
 
Pozor na otravy psov