Výťažok z benefičného koncertu pomôže deťom

Výťažok z benefičného koncertu pomôže deťom

Kultúra a divadlo     Iveta Tóthová    
 
Občianske združenie Nikolka usporiadalo v decembri ďalší ročník benefičného koncertu SPOLU BEZ BARIÉR.
 
Združenie so sídlom v Seredi bolo pôvodne založené pre malú Nikolku Polákovú, ktorá od narodenia bojuje s viacerými diagnózami ako chylothorax, DMO aj autizmus. Časom sa združenie rozšírilo a dnes poskytuje pomoc ďalším rodinám s hendikepovanými deťmi na ceste k zlepšeniu zdravotného stavu, životných podmienok a sociálnej situácie. 
 
Benefičný koncert OZ Nikolka organizuje už niekoľko rokov a každý návštevník si vždy príde na svoje. Podujatie otvorila speváčka Veronika, ktorú doprevádzala na husle Simona Poláková. Deti sa zabavili s kamarátmi z Trinity, dospelým zas svoje vychytené hity zaspievala speváčka Gizka Oňová. O zábavu sa postaral Kmeťoband, tanečník a choreograf Mário Lopéz a jeho Dance company zas nabili sálu obrovskou energiou. Všetci účinkujúci vystupovali bez nároku na honorár. Stálicou tohto podujatia býva aj známa cukrárka a kuchárka Tinka Karmažín, ktorá sa tento rok postavola na pódium ako asistenka moderátorky Zuzany Macurovej. Lákadlom bola aj tombola v celkovej hodnote 3 000 eur. 
 
Výťažok z koncertu bol určený rodinám s deťmi so zdravotným znevýhodnením.  Veľkým prekvapením večera bol štedrý dar pre združenie v sume 500eur od Centra zdravého tela. Výťažok z predaja vstupeniek platiacich hostí bol v sume 810 eur. Vďaka daru od Tinky Karmažín z predaja kníh sa k výťažku pridala krásna suma 300 eur. Štedrosť prítomných hostí z predaja tombolových lístkov, skvelej kávy Coffee VERONIA , punču a koláčikov navýšila sumu o úžasných 1053 eur. A tak združene ďalej pomôže neuveriteľnou sumou 2163 eur.
 
Ľubica Poláková zo združenia opäť neskrývala dojatie nad dobrosrdečnosťou ľudí: "Vďaka vám dobrým ľuďom, ktorí ste prišli a podporili nás, sme mohli naplniť hlavnú myšlienku podujatia - pomoc deťom so zdravotným znevýhodnením. Na koncerte sme vďaka našim partnerom a sponzorom mohli obdarovať 4 deti. Filipko získal od nášho partnera Hypposko terapie na koníkoch, Malenka vďaka Senzima trénuje so špec.logopedickými vibračnými pomôckami, Alžbetka získala od anonymného darcu 150eur na potrebné terapie a Karolkovi sme darovali permanentku na rehabilitácie v našom Denné centrum o.z.NIKOLKA."  Vyzbierané financie pomôžu aj ďalším deviatim deťom, na ceste k zmierneniu ich zdravotného stavu.
Výťažok benefičného koncertu štyrom deťomVýťažok benefičného koncertu štyrom deťomVýťažok benefičného koncertu štyrom deťomVýťažok benefičného koncertu štyrom deťomVýťažok benefičného koncertu štyrom deťomVýťažok benefičného koncertu štyrom deťomVýťažok benefičného koncertu štyrom deťomVýťažok benefičného koncertu štyrom deťomVýťažok benefičného koncertu štyrom deťom