Pozývame Vás do ľadového kráľovstva. Pripravená je pre Vás rozprávka FROZEN

Pozývame Vás do ľadového kráľovstva. Pripravená je pre Vás rozprávka FROZEN

Kultúra a divadlo     Iveta Tóthová    
 
Ľadové kráľovstvo je americký animovaný hudobný fantastický film z roku 2013, produkovaný Walt Disney Animation Studios a vydaný prostredníctvom Walt Disney Pictures. Príbeh je inšpirovaný rozprávkou Hansa Christiana Andersena Snehová kráľovná.  (wik.) Rozprávka získala dva Oscary - v kategóriách Najlepší celovečerný animovaný film a Najlepšia pieseň (Let It Go) - a Zlatý glóbus ako najlepší celovečerný animovaný film. Hlavný hrdinovia - sestry Anna a Elza, statočný Sven, snehuliak Olaf či drsný horal Kristoff už o pár dní zavítajú do Serede.
 
Dom kultúry Vám prináša najúspešnejšiu rozprávku všetkých čias. V podaní herečiek Andrey Somorovskej (ELZY) a Lucie Bugalovej (ANNY), ktorých spevácke výkony ocenila aj Disney produkcia z Ameriky. Čaká Vás príbeh dvoch sestier, ktorých láska nepozná hranice. Stretnete sa s milým vtipným snehuliakom Olafom, ktorý bude stepovať a tancovať na kolieskových korčuliach a očarí nielen deti, ale aj dospelých. Ide o originálne predstavenie. Stačí zatvoriť oči a ocitnete sa v ľadovom kráľovstve. Vďaka talentovaným herečkám, ktoré nadabovali a naspievali slovenskú verziu rozprávkového muzikálu.
 
Už samotný obsah rozprávky je lákavý:  Dve princezné Elsa a Anna žijú bezstarostné detské životy. No Elsa má schopnosti zmraziť predmety, tvoriť ľadové dráhy či spustiť sneženie. Jej moc pri detskej hre zasiahne Annu a odvtedy vyrastajú oddelene. Rodičia zahynú pri búrke na mori a po dovŕšení 21. narodenín sa otvoria brány kráľovstva. Prídu mnohí hostia vrátane princa Hansa, ktorý sa do Anny zaľúbi. To však rozhnevá Elsu, nedá im súhlas na manželstvo, prekľaje Annu a svojím hnevom pokryje celé kráľovstvo Arendelle hrubou vrstvou ľadu. Napokon sa vydá sa na Severnú horu, kde žije v obrovskom ľadovom paláci ako bezcitná ľadová kráľovná. Nebojácna Anna sa rozhodne ísť za sestrou, obmäkčiť jej srdce a prehovoriť ju, aby sa vrátila. Aby však zlomila jej kliatbu, musí podstúpiť nebezpečnú cestu cez zasnežené vrcholky veľhôr. Annu sprevádzajú mladý drsný horal Kristoff a jeho sobí kamarát Sven. Cestou stretnú tajomných trolov aj vtipného snehuliaka Olafa, ale zároveň musia čeliť armáde kráľovniných zmrznutých bojovníkov. (TV JOJ) . 
 
Odpoveď na otázku, či sa podarí Anne obmäkčiť sestrino srdce, prelomiť jej kliatbu a zachrániť krajinu sa dozviete 21. januára 2023 o 15:00 hodine v Dome kultúry v Seredi. Cena vstupného je 12 eur. Vstupenky si môžete zakúpiť tu: https://system.cinemaware.eu/wstep1.php?id=4b75dd45812017bcd2a4169d1e5193537649b664c8ff26068fb7448d
Pozývame Vás do ľadového kráľovstva. Pripravená je pre Vás rozprávka FROZEN