Zimní plavci sa rozlúčili so starým rokom v studených vodách Váhu

Zimní plavci sa rozlúčili so starým rokom v studených vodách Váhu

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
Seredský spolok zimných plavcov sa rozlúčil so starým rokom silvestrovským plávaním v studených vodách Váhu. Ide o tradíciu, počas ktorej plavci netradične oslávia koniec uplynulého roka a zdravo vyštartujú do roka nového. Počasie posledných dní v roku nám skôr pripomína jar, veď silvestrovské plávanie sa tentoraz konalo s plusovými teplotami. Teplota vzduchu bola od +7°C až + 10°C a teplota vody mala +4,5°C.
 
Seredský spolok zimných plavcov sa na spoločnom plávaní stretáva pravidelne každú nedeľu o 11: 00  hodine v campingu a to za každého počasia.  Počas týždňa každý pláva individuálne. Zakladateľom spolku je Roman Hanák. Na to, aby ste sa stali členom spolku je potrebná ale intenzívna príprava a dobrý zdravotný stav.  Podľa odborníkov s takýmto otužovaním môže človek začať až po riadnom vyšetrení lekárom. Zimní plavci vedia, že ak sa k takémuto cielenému otužovaniu človek odhodlá, posilňuje si imunitný systém, zlepšuje celkovú telesnú zdatnosť a odolnosť organizmu, zvyšuje obranyschopnosť proti rôznym ochoreniam a infekciám. Ak sa aj choroba dostaví, podľa skúseností otužilcov máva oveľa ľahší a rýchlejší priebeh. Milovníci chladu lepšie znášajú teplotné výkyvy počasia, údajne nepoznajú alergie, stres, depresie ani problémy so spánkom.
 
 
Zimní plavci sa rozlúčili so starým rokom v vodách VáhuZimní plavci sa rozlúčili so starým rokom v vodách VáhuZimní plavci sa rozlúčili so starým rokom v vodách VáhuZimní plavci sa rozlúčili so starým rokom v vodách VáhuZimní plavci sa rozlúčili so starým rokom v vodách Váhu