Zhrnutie veteránskeho roka 2022

Zhrnutie veteránskeho roka 2022

Občania a občianske združenia     Bohuslav Godály    
V roku 2022 sa po dlhom covidovom období opätovne rozbehli aj pravidelné aktivity OZ Oldtimer múzeum Sereď organizované v úzkej spolupráci s materským Veterán Car Clubom Sereď. Začiatkom jari sa nám podarilo dokončiť  stavebné práce na nových priestoroch našej motorkárne, do ktorej sme počas prvej brigády naviezli nablískané klasiky na dvoch kolesách. Na ďalšej spoločnej brigáde sme upratali a pripravili vnútorné aj vonkajšie priestory pre návštevníkoch prvej jarnej burzy. V skorých ranných hodinách sme otvorili brány a privítali prvých nedočkavých predajcov, ktorí behom hodiny zapratali svojimi predajnými stánkami dvor, parkovisko pred budovou i príjazdovú cestu. Účasť vyše 800 návštevníkov bola viac než uspokojivá.
Prvú augustovú sobotu sme v spolupráci s mestom Sereď zorganizovali tradičný Ovál 2022. Nádherné autá  a motorky zaplnili námestie a potešili oči Seredčanov, odkiaľ vyštartovali na zaujímavú okružnú 100-kilometrovú jazdu po okolitých okresoch, končiacu v našom Oldtimer múzeu Sereď. Sme veľmi hrdí, že účastníci súhlasili, aby sa časť výťažku z akcie použila na charitatívne účely.
Leto pokračovalo v znamení návštev a výjazdov okolitých klubov, ktoré na svojich potulkách zavítali aj do nášho múzea. Návštevníci našho Oldtimer cafe sa tak mohli pokochať napríklad na odstavených Alfách Romeo, Harley Davidsonoch, či na nablískaných kráľoch ciest počas celovíkendovej akcie Veterán & Truck  Sereď.
Jeseň sme zakončili ďalšou burzou, na ktorej si návštevníci mohli nakúpiť potrebné súčiastky na svoje zimné veteránske projekty.
Touto cestou by sme sa zároveň chceli poďakovať našim návštevníkom za priazeň prejavenú v tomto roku, mestu Sereď za perfektnú spoluprácu pri organizovaní akcií a podpore pri dokončení motorkárne. Pevne veríme, že aj nové vedenie mesta bude pokračovať v rozbehnutej spolupráci, aby seredské veterány aj naďalej robili radosť svojim hrdým majiteľom a zároveň na svojich výjazdoch do okolia vyčarovávali úsmev obyvateľom Serede!
Zhrnutie veteránskeho roka 2022 Zhrnutie veteránskeho roka 2022 Zhrnutie veteránskeho roka 2022 Zhrnutie veteránskeho roka 2022