Stolnotenisový turnaj v centre

Stolnotenisový turnaj v centre

Šport     Iveta Tóthová    
 
Stolný tenis patrí medzi športy, ktorý si vyžaduje rýchly pohyb, odhad hernej situácie i jej okamžité riešenie. Ľudovo sa nazýva ping-pong a je obľúbený aj u mnohých ľudí vo vyššom veku. Hrá sa po celom Slovensku a výnimkou nie je ani Sereď. Stolnotenisový turnaj sa v Dennom centre pre seniorov na Jesenského ulici odohral v stredu 21.decembra.
 
Je všeobecne známe, že pohyb telu iba prospieva. Lekári sa ale zhodujú, že aktivita by mala byť vyberaná s ohľadom na biologický vek človeka. Desať pánov z centra ale podalo v stolnom tenise také výkony, ktoré by im mohli závidieť aj mladší. Síce si prišli zahrať v duchu hesla "nie je dôležité vyhrať ale zúčastniť sa", no napriek tomu mal turnaj svojich víťazov. Prvé miesto obsadil Ladislav Mosný, na druhom mieste sa umiestnil Miroslav Čatár a na treťom mieste si vybojoval Josef Skaličan. Víťazi boli odmenení medailou a vecnou cenou.
Stolnotenisový turnaj v centreStolnotenisový turnaj v centreStolnotenisový turnaj v centreStolnotenisový turnaj v centre