Silné vianočné príbehy uprostred nás

Silné vianočné príbehy uprostred nás

Udalosti a ľudia     Za dobrovoľníkov Farskej charity: Mária Fačkovcová    
Nie všetci majú možnosť očakávať blížiace sa vianočné sviatky s radosťou a detskou nedočkavosťou. K takýmto ľuďom patrila do dnes aj jedna naša rodina, ktorej sme v minulosti pomohli sa postaviť  na vlastné nohy. No tvrdé životné okolnosti ju vystavili opäť ťažko zvládnuteľným situáciám. Do konca roka im zostalo len 30 eur a k tomu ešte blížiace sa sviatky. ..
 
So slzami v očiach nám ráno telefonovala domáca pani a prosila, či by sme jej nevedeli pomôcť aspoň s nejakými základnými potravinami. A zhodou všetkých „náhod“ nás nedávno oslovil aj p. Martin Káčer z reštaurácie  DaVinci, že by chceli nejakej rodine, alebo deťom pomôcť, či by sme im nedali vhodný tip.
A tak sa p.Martin stal súčasťou celého dnešného zázračného príbehu. Len za pár hodín sa dokázal s rodinou skontaktovať, nakúpiť väčší potravinový nákup v hodnote viac ako 300 eur, vyšlo aj na vianočný darček pre malého syna, peňažná poukážka na kúpenie zimných detských topánok , kamaráti rybári sľúbili priviezť k sviatkom ryby,....
 
Vieme, že to p. Martin nerobil pre možnosť zviditeľniť sa, ani nevyžaduje vďačnosť.
My mu však touto cestou chceme aj napriek tomu z celého srdca poďakovať, pretože vďaka nemu môže nielen obdarovaná rodina, ale my všetci, zažívať silné vianočné príbehy priamo uprostred nás.
 
A tak želáme jemu, ale aj všetkým Vám radostné požehnané Vianočné sviatky!
Silné vianočné príbehy uprostred násSilné vianočné príbehy uprostred násSilné vianočné príbehy uprostred nás