Seredskí policajti zachránili zraneného muža

Seredskí policajti zachránili zraneného muža

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
 
Seredskí policajti sa v uplynulých dňoch doslova riadili heslom "pomáhať a chrániť". V utorok 20. decembra zabránili  dvaja muži zákona, nstržm. Norbert Mucska a stržm. Dávid Oláh, možnej tragédii. 
 
Ako uviedlo KR PZ TT popoludní prechádzala policajná hliadka cez obec Šintava, keď si pri krajnici frekventovanej hlavnej cesty všimli ležiacu osobu. Ihneď zastavili a utekali mužovi na pomoc. Snažili sa s ním nadviazať kontakt, no ten vôbec nereagoval. Pri tom, ako mu kontrolovali jeho životné funkcie, sa starší pán prebral a začal s policajtmi komunikovať. Povedal im, že má zdravotné problémy a že sa mu pri prechádzaní cez cestu zatočila hlava a z tohto dôvodu upadol do bezvedomia. Pri páde si poranil hlavu a tvár. Muž tak mal štastie v nešťastí, že ho policajti zbadali a až do príchodu  záchranárov  poskytovali dezorientovanému dôchodcovi prvú pomoc. 
 
Privolaná posádka RZP si 75 ročného muža prevzala a previezla do galantskej nemocnice. Jeden zo seredských policajtov, ktorý pozná syna zraneného pána, ho o udalosti a prevezení jeho otca do nemocnice ihneď informoval. 
 
 
Seredskí policajti zachránili zraneného muža