Vianočné trhy v meste

Vianočné trhy v meste

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
Po dvoch náročných pandemických rokoch si adventné obdobie konečne mohli naplo vychutnať aj obyvatelia Serede. Na Námestí slobody sa v dňoch 16. až 20. decembra konali vianočné trhy, kde si okrem pekných darčekov, vareného vínka či lahodného jedla mohli návštevníci vychutnať aj zaujímavý program.
 
Medzi stánkami mesto každoročne jeden poskytuje bezplatne sereďským združeniam a školám.Tí tu predávajú svoje handmade výrobky, medovníky alebo vianočný punč a získané financie použijú na prilepšenie. Pestrý bol aj program umocňujúci predvianočnú atmosféru. Vystúpili deti zo základných škôl, krátky program si pripravili klienti z resocializačného zariadenia Teen Challenge a nechýbali ani rozprávky pre deti. O zábavu ale aj kultúrny zážitok sa postarala speváčka Janessa, folkové Vianoce predniesli Ľuboš Konečný a Vlado Machala. Biblické piesne v hre na husle, violončelo, gitare a mandolíne zahrali  Michal Slamka, Matej Tkáč a Terézia Mardiaková, k tomu pridala spev Miriam Kaiser. Návštevníci trhov si mohli vypočuť aj Maroša Banga so speváckym recitálom „Čas vianočný“ a pre Seredčanov si hodinový koncert pripravilo aj vokálno – inštrumentálne duo UKITAS.
 
V rámci vianočných trhov prijal primátor mesta Ondrej Kurbel od miestnych skautov  Betlehemské svetlo. Svetlo, ktoré bolo odpálené z večného svetla v Bazilike narodenia Pána a v mnohých krajinách sa stalo symbolom pokoja, nádeje a mieru. Atmosféru trhov dotvorilo aj osvetlenie okolitých stromov a tento rok aj tzv, vianočný les. Každý kto na námestie počas trhov zavítal mal sviatočnú náladu a ľudia sa mali k sebe bližšie ako inokedy. Veď Vianoce sú čas dobra a lásky. 
Vianočné trhy v mesteVianočné trhy v mesteVianočné trhy v mesteVianočné trhy v mesteVianočné trhy v mesteVianočné trhy v mesteVianočné trhy v mesteVianočné trhy v mesteVianočné trhy v mesteVianočné trhy v mesteVianočné trhy v mesteVianočné trhy v mesteVianočné trhy v mesteVianočné trhy v mesteVianočné trhy v mesteVianočné trhy v mesteVianočné trhy v mesteVianočné trhy v meste