Vianoce v škole

Vianoce v škole

Školstvo a vzdelávanie     Veronika Kóšová - Základná škola Jana Amosa Komenského v Seredi    
Deň pred treťou adventnou nedeľou sa v priestoroch Základnej školy Jána Amosa Komenského v Seredi rozliehala pravá vianočná atmosféra. Príchod našich žiakov a detí z materských škôl v sprievode rodičov sprevádzala príjemná vianočná hudba a ich zmysly okúzlila vôňa kotlíkovej kapustnice, ktorú mohli vďaka finančnej podpore rodičovského združenia Amosko uvariť tety kuchárky,  sladučkých waflí a vianočného punču za dobrovoľný príspevok.
 
Ten, kto nás v sobotu navštívil, sa určite nenudil. Pre našich hostí boli pripravené mnohé stanovištia, ako  Vianočná pekáreň, kde si  mohli vyskúšať tradičné techniky zdobenia perníkov a výroby vianočných oplátok. Vo viacerých tvorivých dielňach sa za pomoci šikovných rúk našich zamestnancov a priateľov školy deti  naučili vyrábať krásne vianočné dekorácie. Na svoje si prišli aj priaznivci športu, ktorí si svoje sily pomerali pri  vianočných pretekoch či aktívach so Santovými sobmi.
 
Atmosféru tohto dňa dotváralo maľovanie na tvár a fotokútik, kde si detičky mohli vytvoriť pamiatku v podobe vianočnej fotografie.
Keďže sviatky Vianoc sú spájané aj s obdarovávaním, nikto neodchádzal naprázdno. Vo Vianočnom stánku si každý mohol urobiť radosť kúpou výrobkov z dielne šikovných rúk našich žiakov, zamestnancov a kreatívnych rodičov. Alebo sa za dobrovoľný príspevok potešiť niečím z Vianočnej burzy.
 
Dojmy z tohto čarovného dňa dotvorilo divadelné predstavenie pre deti pod názvom Duch Vianoc. Príbeh o anjelovi, ktorý sa chcel stať Mikulášovým pomocníkom dokonale uzavrel tento čarovný deň, za ktorý ďakujeme každému, kto sa na ňom podieľal. Aj vďaka našim žiakom, zamestnancom, rodičom a Vám, návštevníkom, nás navštívil ten pravý Duch Vianoc a podarilo sa nám vyzbierať  1033 eur, ktoré budeme môcť využiť na vybudovanie školských dielní.
Všetkým zúčastneným zo srdca ĎAKUJEME!
Vianoce v škole Vianoce v škole Vianoce v škole Vianoce v škole Vianoce v škole Vianoce v škole Vianoce v škole Vianoce v škole Vianoce v škole