AFK Vondra v roku 2022

Občania a občianske združenia     AFK Vodra Sereď    
 
 
 Skôr ako by som začal s bilancovaním našej činnosti v roku 2022, chcel by som pripomenúť históriu klubu, hoci tou začíname naše každoročné bilancovanie.
 
Amatérsky futbalový klub AFK Vodra Sereď vznikol v roku 2000, hoci jeho úplné začiatky sa datujú do začiatku 80. rokov, kedy sme ako skupina mladých športových nadšencov začali každý sobotu o 14:00 schádzať na lúke v autocampingu, aby sme si zahrali futbal.
 
Ihrisko v kempingu bola našou domácou pôdou až do jesene 2013, kedy sme v priebehu jedného týždňa pri požiari prišli o obe unimobunky aj so značnou časťou športového vybavenia a športové zázemie.  Takže po takmer 30 rokoch sa našim novým pôsobiskom stal športový areál ŠKF Sereď.
 
AFK Vodra Sereď je od roku 2012 občianskym združením, ktorého cieľom je podpora a rozvoj amatérskeho futbalu, ale aj celkovo športu v našom regióne a spájanie ľudí podobného zmýšľania.
 
Začali sme posledným dňom predchádzajúceho roka, tradičným Silvestrovským futbalovým zápasom, ktorý organizujeme už takmer 40 rokov vždy na Silvestra o 1200 a neodmysliteľne k nemu patrí aj tradičné občerstvenie – chleba s masťou a cibuľou. Tento zápas je natoľko obľúbený, že sa ho zúčastňujú aj hráči, ktorí počas roku hrajú v iných mužstvách, alebo nehrávajú vôbec.

 Výročnú členskú schôdzu, ktorú mávame na prelome januára a februára a ktorá následne pokračuje ako Valentínsky ples AFK Vodra pre členov a priateľov nášho futbalového klubu, sme tento rok kvôli pandemickej situácii museli presunúť až na jún a miesto Valentínskeho plesu sme mali Juniáles.
 
 
Pandemické obmedzenia počas predchádzajúcich dvoch rokov a aj zo začiatku tohto roka dosť obmedzili naše športové aj spoločenské aktivity a aj po uvoľnení sa to dosť pomaly rozbieha. Trápia nás aj zdravotné, hlavne pre futbal typické problémy s kolenami a nezáujem mladších, ktorí si pravdepodobne zvykli na pohodlie niekde pri počítači.
 
Tento trend pozorujeme aj iných klubov s ktorými sme sa niekedy zúčastňovali na turnajoch, alebo len priateľských zápasoch. Keď sme v roku 2000 organizovali turnaj zúčastnilo sa ho 8 mužstiev v dvoch skupinách a v súčasnej dobe je problém dať dokopy 4 mužstvá. Sú to okrem AFK Vodra hlavne ORF Cosmos, AFK Puma a niekedy Kikinda z Dolnej Stredy.
 
Okrem pravidelných sobotňajších futbalových zápasov medzi členmi klubu, niekedy aj za účasti našich kamarátov nečlenov, sa už pravidelne zúčastňujeme futbalových turnajov organizovaných družobnými klubmi ako ORF Cosmos Camping Sereď a AFK Puma Sereď.
 
Už od II. ročníka (2014) sa ako klub reprezentujúci mesto Sereď zúčastňujeme  Memoriálu Štefana Ivana o pohár Veliteľa Pozemných síl OSSR organizovaného OZ UN Veteran.
 
 
Okrem našich futbalových aktivít sme sa zúčastnili už II. ročníka Bušákovho Cyklo maratónu, ktorý na počesť nášho kamaráta Milana Bucha organizoval ORF Cosmos Camping Sereď.
 
 
Pravidelne sa zúčastňujeme aj kulinárskych súťaží ako Guláš cup (súťaž vo varení gulášu) – tento rok 8.miesto z 21 družstiev a Kapustnica cup (súťaž vo varení kapustnice) - 5.miesto zo 16 družstiev. Hoci sme nevyhrali, nič to nezmenilo na tom, že nám mimoriadne chutil a celá táto akcia bola ďalším dôvodom na stretnutie v kruhu  dobrej partie.
 
 
Po nútenej prestávke z dôvodu prepuknutia pandémie Covid-19 sa naše sobotňajšie zápasy len pomaly rozbiehali, preto sme aspoň pokračovali v utorkových futbalových zápasoch, ktoré v mestskej športovej hale RELAX hrávame už viac ako 15 rokov a začali sme hrávať aj v piatky. A tým, že sme väčšinu našich športových aktivít presunuli do haly RELAX získali sme aj tu nových členov ochotných sa zapájať do aktivít združenia.
 
 
 
Okrem tých športových to bolo aj varenie gulášu s posedením pre členov, priateľov a rodinných príslušníkov. A by to nebolo len o zábave, tak sme zorganizovali brigádu v rámci ktorej sme upratali priestory haly, jej okolia a očistili vstupnú bránu, ktorú sme zatiaľ natreli základnou farbou.
 
 
 
Naše športové a aj spoločenské aktivity sa nám darí rozvíjať aj s podporou mesta Sereď. A o tomto, ale aj ďalších plánoch klubu pravidelne informujeme na našej internetovej stránke www.vodrasered.com a aj na webovom sídle mesta https://www.sered.sk/s92_futbal.