Kúpou dekoračných predmetov mesto podporilo chránenú dielňu

Kúpou dekoračných predmetov mesto podporilo chránenú dielňu

Mestský úrad     Iveta Tóthová    
 
Občianske združenie Silnejší slabším je zamerané na pomoc znevýhodneným občanom so zdravotnými postihnutiami, materiálnymi problémami alebo ktorí sa nachádzajú v zložitých životných situáciách. Združenie sídli v Trenčíne a súčasťou je aj chránená dielňa. Vlastnoručne vyrobené výrobky z dielne si už našli majiteľov na celom Slovensku.  „Chránená dielňa nie je zameraná na zisk jednotlivca ale na financovanie aktivít občianskeho združenia,“ uvádza združenie.
 
Sereď podporila chránenú dielňu
 
Kúpou drevených dekoračných predmetov podporilo združenie aj mesto Sereď. Oddelenie školstva, rodiny, kultúry a športu na MsÚ v rámci rozpočtu objednalo prezenty s vyobrazením mesta Sereď, ktoré budú v budúcnosti slúžiť ako dary pre návštevy mestského úradu, pri organizovaní rôznych súťaží, pre žiakov výmenných pobytov a pod.  Eva Kavoňová z oddelenia ŠRKaŠ pre Seredské novinky povedala, že s nápadom podporiť chránenú dielňu týmto spôsobom prišla pred časom vedúca oddelenia Silvia Kováčová, ktorá si ich výrobky všimla na sociálnej sieti. Ľudia, ktorí v dielničke pracujú vkladajú do výrobkov svoju osobnosť, výnimočnosť a istý punc originality. Aj preto sú predmety s vyobrazením Serede jedinečné. Každý z nich má totiž v sebe dušu a srdečnosť ľudí, ktorí ich vyrobili.
 
Odovzdanie výrobkov
 
Výrobky prišli na mestský úrad za OZ  Silnejší slabším osobne odovzdať Andrea Medříková s Michal Mikláš. Príjemnym priateľským privítaním zo strany Silvie Kováčovej a Evy Kavoňovej z oddelenia ŠKRaŠ  boli dojatí a ako spomenuli na sociálnej sieti strávili v našom meste príjemne chvíle. Za združenie poďakovali najmä za dôveru a možnosť pre Sereď vyrobiť dekoračné predmety na objednávku. Mesto Sereď týmto spôsobom podporilo tých, ktorí to v živote nemajú ľahké. (foto: MsÚ )
Kúpou dekoračných predmetov mesto podporilo chránenú dielňuKúpou dekoračných predmetov mesto podporilo chránenú dielňuKúpou dekoračných predmetov mesto podporilo chránenú dielňuKúpou dekoračných predmetov mesto podporilo chránenú dielňuKúpou dekoračných predmetov mesto podporilo chránenú dielňuKúpou dekoračných predmetov mesto podporilo chránenú dielňu