Dúhalka potešila detičky

Dúhalka potešila detičky

Kultúra a divadlo     Iveta Tóthová    
 
Z krajiny za Dúhou zavítala do Serede usmievavá, zvedavá a odvážna Dúhalka....
 
Speváci s detskými pesničkami  sú u najmenších už niekoľko rokov veľmi populárni. Ich skladby počúvajú dokola a tak nečudo, že mnoho textov poznajú naspamäť. Jednou takou speváčkou je aj Barbora Bandlerová, aktuálne známa predovšetkým ako Dúhalka. Jej skladby o bublinkách, o farbách či o krajine za dúhou deti doslova milujú. Svojimi piesňami deti nielen zabáva ale aj vzdeláva. 
 
A ako Dúhalka vôbec vznikla? Barbora bola v minulosti tvrdá rockerka. Mala svoju kapelu Borra, v ktorej spievala. V čase keď bola tehotná sa z pochopiteľných dôvodov odmlčala a práve vtedy prišla ponuka na naspievanie pár detských pesničiek. A tak sa z rockerky stala princezná z krajiny za dúhou, ktorá spieva dodnes. V rámci vianočného turné potešila aj detské publikum v Seredi. A aby nebola na javisku sama, na pomoc si zavolala aj jednorožca. Deti sa zabávali od začiatku až do konca. A ak tomu tak doteraz nebolo, sme presvedčení, že od koncertu budú Dúhalkine pesničky hitmi v mnohých domácnostiach.
Dúhalka potešila detičky Dúhalka potešila detičky Dúhalka potešila detičky Dúhalka potešila detičky Dúhalka potešila detičky Dúhalka potešila detičky Dúhalka potešila detičky Dúhalka potešila detičky