Avatar vianočné trhy

Avatar vianočné trhy

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
V nedeľu 27. novembra sa v estrádnej sále Domu kultúry konali AVATAR vianočné trhy. Viac ako 60 predávajúcich ponúkalo tovar rôzneho druhu: prírodnú kozmetiku, tinktúry, sviečky,  ľanové oblečenie, ručne vyrábané šperky a keramiku, deky, obrazy, zdravé potraviny a veľa iného. Ako to už na Avatar podujatiach býva nechýbali ani šamanské bubny, zvukové ladičky,  tibetské misky, indiánske píšťaly, ethno hudobné nástroje či zvonkohry.
 
Súčasťou trhov boli aj prednášky a hudobný program. Návštevníci sa tak mohli dozvedieť napríklad ako si udržať zdravie počas sviatkov a zimných mesiacov alebo poznatky o rodovom statku ako nástroja slobodného, sebestačného a šťastného rodinného života. Nechýbali liečivé tóny gongu, tibetských misiek a KOSHI zvonkohier, spievané mantry hudobného tria s doprovodom HARFY, bubienkov a sprituálnych nástrojov či indiánske piesne. Atmosféru dotvorili aj vianočné koledy.
 
 
 
 
Avatar vianočné trhyAvatar vianočné trhyAvatar vianočné trhyAvatar vianočné trhyAvatar vianočné trhyAvatar vianočné trhyAvatar vianočné trhyAvatar vianočné trhyAvatar vianočné trhyAvatar vianočné trhyAvatar vianočné trhy