Začal ďalší ročník krásnej aktivity: KRABIČKY PLNÉ LÁSKY

Začal ďalší ročník krásnej aktivity: KRABIČKY PLNÉ LÁSKY

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
V období od 23.11.2022 do 5.12.2022 sa koná už piaty ročník krásnej aktivity, ktorú mnohí poznajú pod názvom KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK.
 
Potešme i tieto Vianoce seniorov po celom Slovensku darčekom, ktorý zahreje pri srdci Vás aj ich!  Naplňte krabicu od topánok maličkosťami, ktoré potešia osamelých ľudí vo vyššom veku. Často je to jediný darček, ktorý dostanú, preto do krabice ľudia každoročne do balíka pribalia aj kúsok svojho srdca.
 
KTO JE KONTAKTNÁ OSOBA
 
Každý rok sú pred spustením zbierky hľadaní dobrovoľníci, z ktorých sa stanú kontaktné osoby a zabezpečia komunikáciu so zariadeniami pre seniorov, šírenie výzvy vo svojom okolí, zbierajú krabičky, kontrolujú ich obsah a následne odnesú krabičky do zariadení. V roku 2022  aktuálne 250 dobrovoľníkov zbiera vo vyše 320 mestách a obciach po celom Slovensku na viac ako 600 zberných miestach.
 
Pre Sereď je kontaktnou osobou Simona Baniarová a kontaktovať ju môžete mailom na: s.baniarova@gmail.com
 
ČO DAROVAŤ
 
- niečo sladké ( cukrovinky, sušienky a pod. )
- niečo slané ( chrumky, tyčinky, krekry a pod. )
- niečo teplé ( káva, čaj, capppucino a pod. )
- niečo mäkké ( papučky, ponožky, rukavice a pod. )
- niečo voňavé ( drogistický tovar )
- niečo na zábavu ( krížovky, kresbičky, knihy a pod. )
- niečo zo srdca ( šálky, sošky, dekorácia a pod. )
 
ČO JE NEVHODNÉ DAROVAŤ
 
darovať sa nesmú lieky, vitamíny, nosené oblečenie, používaná kozmetika, sviečky, čistiace prostriedky, ovocie, potraviny na tepelnú úpravu ( cestoviny, polievky, horčica ... ), alkohol, zapaľovače a pod.
 
AKO DAROVAŤ
 
Krabičky je potrebné zabaliť zvlásť spodok a zvlášť vrchnák.  Neprilepujte mašle ani iné ozdoby, nakoľko sa s krabičkami potom zle manipuluje. Z bezpečnostných dôvodov sú balíčky kontrolované a prípadne aj prerábané. Starí ľudia sú ako malé deti, pri rozbaľovaní si balíčky porovnávajú a preto sa organizátori snažia aby bol obsah krabičiek rovnomerný. Tzv. DUŠA BALÍČKA ale zostáva zachovaná.
 
KAM KRABIČKU ZANIESŤ
 
Hlavné zberné miesto je na Mestskom úrade v Seredi, kam ich môžete odovzdať v čase úradných hodín.  Ďalšie zberné miesta si môžu vytvoriť školy, organizácie alebo firmy.  Následne ich po vyzbieraní môžete odovzdať na MsÚ alebo v prípade väčšieho množstva krabičiek informovať kontaktnú osobu na s.baniarova@gmail.com, ktorá krabičky osobne priamo u Vás vyzdvihne.
 
KAM KRABIČKY POPUTUJÚ
 
Predbežne sú zaradené : Domov dôchodcov a domov soc.služieb Sereď,  domov pre seniorov Astoria Care Sereď a sociálne zariadenie Nezábudka Pata. Podľa počtu balíčkov sa môže zoznam zariadení rozšíriť.
 
 
 
 
Začal ďalší ročník krásnej aktivity: KRABIČKY PLNÉ LÁSKYZačal ďalší ročník krásnej aktivity: KRABIČKY PLNÉ LÁSKY