Hliadka Mestskej polície riešila znečitenie verejného priestranstva, jazdu bez vodičského preukazu aj spaľovanie odpadu

Hliadka Mestskej polície riešila znečitenie verejného priestranstva, jazdu bez vodičského preukazu aj spaľovanie odpadu

Mestská polícia     Iveta Tóthová    
 
Príslušníci mestskej polície v Seredi sa denne stretávajú s rôznymi prípadmi. V teréne riešia krádeže, znečistenie verejného poriadku, hádky, rušenie nočného kľudu či dopravné priestupky.
 
Žena znečisťovala priestranstvo a jazdila bez vodičského
 
Hliadka MsP v týchto dňoch počas kontroly na Bratislavskej ulici zistila znečisťovanie verejného priestranstva. Priestupku sa dopustila žena sediaca v osobnom vozidle. Po doriešení priestupku, žena naštartovala vozidlo a z miesta odišla.
 
Nakoľko hliadka mala vedomosť o zadržanom vodičskom preukaze dotyčnej osoby, vozidlo za pomoci majáku zastavila. Z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia bola na miesto bola privolaná hliadka štátnej polície.
 
V známom objekte opäť spaľovali odpad
 
Spaľovanie odpadu v známom objekte na Cukrovarskej ulici č. 181 je pre obyvateľov tejto lokality prirodzené. Jedná sa však o priestupok a zakladanie ohňa by malo byť vždy náležite potrestané. Nebolo tomu inak ani 13. novembra, kedy príslušníci mestskej polície obdržali oznámenia ohľadne opätovného spaľovania odpadu . Počas objasňovania sa hliadke podarilo stotožniť 35 ročného R.L., ktorý požiar založil. Muž sa ku skutku priznal a uhradil uloženú blokovú pokutu. Na mieste podpálil drevené stoličky a skrine od nábytku.
 
Ako uvádza KR HaZZ TT po vykonanom prieskume požiaru príslušníci z hasičskej stanice v Seredi zahájili lokalizačné a likvidačné práce 1 vysokotlakovým prúdom. Na rozhrabanie ohniska použili jednoduché hasiace prostriedky. Požiar vznikol v dôsledku nedbalostného a neopatrného správania dospelých.
Hliadka Mestskej polície riešila znečitenie verejného priestranstva, jazdu bez vodičského preukazu aj spaľovanie odpaduHliadka Mestskej polície riešila znečitenie verejného priestranstva, jazdu bez vodičského preukazu aj spaľovanie odpaduHliadka Mestskej polície riešila znečitenie verejného priestranstva, jazdu bez vodičského preukazu aj spaľovanie odpadu