Seredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcov

Seredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcov

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
Trnavskí bílí medvedi zorganizovali v obci Dolné Dubové 8. ročník celoslovenské stretnutie otužilcov.  Okrem spoločného kúpania vo vodnej nádrži boli na programe preteky štafiet klubov o dĺžke 4x100 m. Celkový počet kúpajúcich sa vyšplhal až na 202 účastníkov. Teplota vzduchu bola 15 st.C a teplota vody 10 st. C.  Stretnutia sa zúčastnili aj členovia Seredského spolku zimných plavcov.
 
Otužilci zo Serede sa počas zimných mesiacov spoločne stretávajú každú nedeľu v campingu a to za každého počasia. Spoločné  ale aj individuálne plávanie v ľadových vodách Váhu im prináša osoh pre organizmus. Zimní plavci vedia, že ak sa k takémuto cielenému otužovaniu človek odhodlá, posilňuje si imunitný systém, zlepšuje celkovú telesnú zdatnosť a odolnosť organizmu, zvyšuje obranyschopnosť proti rôznym ochoreniam a infekciám. Ak sa aj choroba dostaví, podľa skúseností otužilcov máva oveľa ľahší a rýchlejší priebeh. Milovníci chladu lepšie znášajú teplotné výkyvy počasia, údajne nepoznajú alergie, stres, depresie ani problémy so spánkom.
 
Víťazom štafetového plávania v Dolnom Dubovom sa z desiatich prihlásených družstiev napokon stalo družstvo STU Trnava s časom 8:45 min., striebornú priečku obsadili Otužilci a zimní plavci z Podhradského mora s časom 9:20 min. a bronzovú medailu si odnieslo družstvo Vitale so sídlom v Trnave.  Seredský spolok zimných plavcov sa umiestnil na ôsmom mieste s časom 14:10 min.
 
 
Seredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcovSeredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcov