Vyzbierané financie z Rally radosti postupne putujú do nemocníc

Vyzbierané financie z Rally radosti postupne putujú do nemocníc

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
Poslednú augustovú nedeľu zavítalo do Serede Rally Radosti. Ide o každoročnú jazdu superšportových vozidel naprieč Slovenskom, ktorého cieľom je vyzbierať finančné prostriedky deťom s rôznym ochorením. Článok si môžete pripomenúť kliknutím na odkaz: Rally radosti
 
Majitelia takmer štyridsiatich automobilov od výrobcov z celého sveta rozdávali radosť okrem Serede aj v Trnave, Banskej Bystrici, Košiciach, Liptovskom Mikuláši a Žiline. Na celkovo šiestich námestiach organizátori vyzbierali na pomoc deťom s kardiovaskulárnymi ochoreniami 35 763,62 eur. K tomu pridali ďalších 19 292,12 eur, vyzbieraných od účastníkov a partnerov podujatia, vďaka čomu zbierka narástla na rekordných 55 055,74 eur. Ako organizátori avizujú,  posledná bodka za podujatím prišla až teraz, kedy tieto financie postupne putujú do slovenských nemocníc pre detských pacientov trpiacich kardiovaskulárnymi ochoreniami. Nakoľko podujatie prilákalo na Námestie slobody stovky a stovky návštevníkov, krásnu myšlienku dobrovoľným príspevkom podporili aj Seredčania.
 
V prvom ročníku Rally radosti obišlo Slovensko pre deti bojujúce s onkologickými ochoreniami. Ročník 2020 zasvätili neurologickým ochoreniam a minulý rok zbierku venovali deťom s nefrologickými poruchami.
 
„Máme za sebou ďalší fantastický ročník, za ktorým stoja stovky odpracovaných hodín, nespočet stretnutí a telefonátov, ale aj nadšenie a spolupráca skutočne širokého tímu, ktorý sa bez nároku na odmenu každý rok podujme zorganizovať Rally Radosti. Aj vďaka tisíckam ľudí na námestiach, takmer štyridsiatke účastníkov, ale aj našim partnerom sme tento rok opäť vyzbierali rekordnú sumu, ktorá činí 55 055,74 eur,“  bilancuje Peter Jakabovič, predseda o.z. Rally Radosti.
 
Odovzdaním vyzbieraných peňazí sa definitívne ukončil štvrtý ročník Rally radosti. V tom ďalšom organizátori sľubujú novinky, aby bolo podujatie ešte atraktívnejšie. O čo pôjde vopred prezrádzať nechcú.
 
 
Vyzbierané financie z Rally radosti postupne putujú do nemocnícVyzbierané financie z Rally radosti postupne putujú do nemocnícVyzbierané financie z Rally radosti postupne putujú do nemocnícVyzbierané financie z Rally radosti postupne putujú do nemocnícVyzbierané financie z Rally radosti postupne putujú do nemocníc