Ďalší medzinárodne hľadaný cudzinec zadržaný v Seredi

Ďalší medzinárodne hľadaný cudzinec zadržaný v Seredi

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
 
Policajti zo Serede sa opäť zadržali medzinárodne hľadaného cudzinca. Podľa informácií z KR PZ Trnava si muži zákona v utorok 8. novembra všimli v centre mesta Sereď auto BMW X5, ktorého vodič nemal bezpečnostné pásy. Auto zastavili a vodičovi skontrolovali potrebné doklady. Policajná hliadka lustráciou zistila, že 28 ročný občan Severného Macedónska je hľadaný Interpolom pre trestný čin podvodu.
 
Po tom, ako mu policajti oznámili, že je hľadaný, začal byť cudzinec agresívny, slovne na hliadku útočil a odmietal spolupracovať. Policajti muža obmedzili na osobnej slobode, vzhľadom na okolnosti mu nasadili služobné putá a previezli na policajné oddelenie.
 
Polícia v súčasnosti rieši mužovu extradíciu, a teda vydanie zločinca cudziemu štátu, na území ktorého sa dopustil trestného činu. Macedónčan je umiestnený v galantskej cele policajného zaistenia. Informácie prinieslo KR PZ Trnava.
 
Za necelý mesiac sa policajtom zo Serede podarilo zadržať troch medzinárodne hľadaných cudzincov.
 
Prvá osoba bola zadržaná 16. októbra a išlo o 29 ročného občana Nemeckej republiky, hľadaného Interpolom pre viaceré násilné a majetkové trestné činy. Hliadka mestskej polície muža kontrolovala v priestoroch autobusovej stanice, ten nevedel hodnoverne preukázať svoju totožnosť a z tohto dôvodu  hliadka žiadala o asistenciu seredských policajtov. Neznámy muž bol následne predvedený na policajnú stanicu.Pri sebe mal  igelitku, v ktorej sa nachádzali sušené rastliny konope, z ktorej by sa dalo vyrobiť približne 129 jednorazových dávok. Podľa slovenskej legislatívy mu za nedovolené držanie a prechovávania drog môže hroziť strata slobody na 3 až 7 rokov.  Pôvodný článok otvoríte klinutím na: V Seredi zadržali muža hľadaného Interpolom
 
V prípade druhej osoby išlo o  43 ročného Srba, ktorý vystupoval ako Chorvát a aj on bol hľadaný Interpolom za majetrovú trestnú činnosť. Policajná hliadka 31. októbra riešila muža kvôli krádeži v jednom zo seredských obchodných domov. Policajtom predložil chorvátsky občiansky preukaz, ktorý bol už na prvý pohľad podozrivý.  Policajtom navyše vydal aj priesvitné plastové vrecúško s bielou kryštalickou látkou, o ktorej uviedol, že by malo ísť o pervitín a tiež zelenú sušinu obalenú lepiacou páskou. Poverený policajt začal vo veci trestné stíhanie pre prečin falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky a prečin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Pôvodný článok otvoríte klinutím na: Seredskí policajti zadržali ďalšieho cudzinca hľadaného Interpolom
 
Ďalší medzinárodne hľadaný cudzinec zadržaný v Seredi