Vianočná zbierka pre útulky

Vianočná zbierka pre útulky

Občania a občianske združenia     Iveta Tóthová    
 
Je všeobecne známe, že útulky bojujú s nedostatkom financií. Niektoré prežívajú iba vďaka dobrovoľníkom, ktorým osud týraných a opustených zvierat nie je ľahostajný.  Okrem finančnej podpory ľudia pomáhajú útulkom aj materiálne. Jednou z dobrovoľníčok je aj Romana Matušková, ktorá už niekoľko rokov organizuje o takomto čase VIANOČNÚ ZBIERKU PRE OZ TULÁK SEREĎ a OZ ZATÚLANÉ PSÍKY ŠAĽA.
 
Aby zbierka pomohla čo najviac psíkom a mačičkám, prispieť môžete aj Vy.  "Verím, že sa nájdu milovníci zvierat a pomôžu malým aj väčším bezbranným a chlpatým miláčikom lepšie tráviť zimný čas," uviedla Romana.
 
Priania psíkov a mamičiek pod tohtoročný stromček:
 
– v prvom rade je to krmivo a to v podstate akékoľvek. Okrem granulí, konzerv, pamlskov zúžitkujú útulky aj ryžu či cestoviny
 
– potešia sa aj hračkám a  rôznym chovateľským potrebám ako obojky, vôdzky, oblečenie pre (hlavne menších) psov, pelechy a pod.
 
– útulky využijú aj  uteráky, deky, plachty, obliečky a pod.  Nevhodné sú madrace, koberce alebo podušky, nakoľko tieto materiály navlhnú a tak neposkytujú zvieratkám potrebnú ochranu pred zimou.
 
Romana Matušková uvádza: "Keďže každý rok je toho o niečo menej (tým chcem povedať, že každý máme toho dosť hlavne po finančnej stránke) nežiadam,  aby jedna osoba dala všetko! Ale keď každý z nás dá aj to málo čo dať vie, tak sa toho nazbiera veľa! Takže ak niekto v mojom okolí chce prispieť, kľudne mi zavolajte , napíšte a dohodneme sa čo a kam priniesť."
 
Zbierka trvá do 19.12.2022
Kontakt: 0949 661 788
 
 
 
 
Vianočná zbierka pre útulkyVianočná zbierka pre útulkyVianočná zbierka pre útulkyVianočná zbierka pre útulkyVianočná zbierka pre útulkyVianočná zbierka pre útulky