Nikolka o.z. chce posunúť liečbu klientov o stupeň ďalej. So zakúpením potrebného prístroja môžete pomôcť aj Vy

Nikolka o.z. chce posunúť liečbu klientov o stupeň ďalej. So zakúpením potrebného prístroja môžete pomôcť aj Vy

Občania a občianske združenia     Iveta Tóthová    
 
Občianske združenie Nikolka bolo primárne založené pre malú bojovníčku Nikolku Polákovú, ktorá sa narodila predčasne s ojedinelou diagnózou chylothorax. Ťažký štart do života a nedostatočné okysličenie mozgu nezostalo bez následkov a Nikolka bojuje s diagnózou detská mozgová obrna a autizmus.  Združenie sa rokmi rozrástlo a dnes poskytuje rôzne druhy terapií aj ďalším hendikepovaným deťom.  K dispozícii majú rôzne pomôcky a prístroje, ktoré pomáhajú malým bojovníkom v skvalitnení ich neľahkého života.
 
Prosba o pomoc
 
Vynovené priestory na Novomestskej ulici navštevujú deti s rôznymi diagnózami. Posunúť ich rehabilitáciu o stupeň vyššie by mohol špeciálny laserový prístroj, ktorý ma liečebné aj stimulačné účinky.
 
Ľubomíra Poláková zo združenia vysvetľuje: "Už niekoľko mesiacov sa snažíme a neustále hľadáme možnosti a spôsoby, ako získať financie na veľmi dôležitý a potrebný prístroj do Denné centrum o.z.NIKOLKA, ktorý môže našim malým klientom pomôcť pri viacerých zdravotných problémoch. Boli sme úspešní v niektorých projektoch, taktiež boli veľmi nápomocné 2% z dane, no stále nám chýba značná suma (5000eur) na zakúpenie tohto prístroja. Preto sa obraciame na Vás, dobrých ľudí, s veľkou prosbou o pomoc a podporu."
 
Ako pomôcť?
 
Prostredníctvom portálu www.darujme.sk vytvorilo združenie darcovskú výzvu. Zadaním sumy a jej úhradou podporíte kúpu tak potrebného prístroja. 
 
"Veríme, že keď sa spojí dobro, hoci len malými sumami, dokážu sa diať zázraky. A ja by som rada tento zázrak dopriala pre naše denné centrum. ĎAKUJEME za každú pomoc a zdieľanie!  Staňte sa našimi anjelmi a pomôžte nám ešte viac pomáhať malým bojovníkom,"  dodala na záver Ľ.Poláková.
 
 
Nikolka o.z. chce posunúť liečbu klientov o stupeň ďalej. So zakúpením potrebného prístroja môžete pomôcť aj VyNikolka o.z. chce posunúť liečbu klientov o stupeň ďalej. So zakúpením potrebného prístroja môžete pomôcť aj Vy