Píšem hlavne preto, lebo ma to baví, hovorí Lucia. Za svoje práce získala prvé ocenenia

Píšem hlavne preto, lebo ma to baví, hovorí Lucia. Za svoje práce získala prvé ocenenia

Umenie a literatúra     Iveta Tóthová    
 
Literárny salón Trnava je celoslovenská súťaž pre začínajúcich autorov, ktorí doposiaľ nemali svoje práce nikde publikované. Tento rok sa konal 7 ročník a prihlásilo sa 26 začínajúcich autorov zo Slovenska i Slovákov žijúcich v zahraničí. Popri poézii a próze bola v súťaži aj špeciálna kategória pod názvom „Tajomstvá knižnice“. Bola venovaná 95. výročiu vzniku Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave, ktorá je vyhlasovateľom súťaže.
 
Z 89 zaslaných príspevkov tie najlepšie diela vyberala odborná porota v zložení: literárny kritik Radoslav Matejov, slovenská prozaička Veronika Šikulová a básnik Erik Ondrejička. Do súťaže sa po prvýkrát zapojila aj Lucia Poláková zo Serede.
 
V našom meste je Lucia známa ako inštruktorka zumby, ktorej sa venuje viac ako 13 rokov. K tomuto druhu cvičenia si pribrala aj tréningy na trampolínach. O zverenkyne nikdy nemala núdzu, nakoľko vždy cvičí s nadšením, dobrou náladou a úsmevom – čo sú nákazlivé vlastnosti. Lucia sa vo voľnom čase venuje aj písaniu. Mnohí určite poznajú jej webovú stránku: „AHOJ DENNÍČEK“. Tu svojim vlastným štýlom písania uverejňuje zážitky z cestovania, pocity z toho čo prežila alebo vyskúšala a dokonca tu opísala aj svoju svadbu. Kto jej denníček čítal, dá mi za pravdu, že píše vynikajúco. Zaujímavo, pútavo ale hlavne vtipne...niektoré jej prirovnania sú naozaj geniálne.
 
Ako povedala, píše hlavne preto, lebo ju to baví. No dospela do štádia, kedy chcela vyskúšať, čo na jej písanie povedia odborníci. A úspech sa dostavil. „Do súťaže som zapojila dvoma prácami a obe sa vo svojej kategórii umiestnili. Jeden na 2.mieste a jeden na 3. mieste. Prvá práca bola na tému, ktorá bola daná - Tajomstvá knižnice. Bol to príbeh o knižných hrdinoch, ktorí pod vplyvom istého kozmického úkazu vystúpili z kníh a boli konfrontovaní jednak súčasnou dobou, ako aj situáciou, ktorá by nastala, keby sa tu rozhodli zostať. Druhá práca mala voľnú tému a vybrala som si takú, ktorá mi je blízka, teda taký humorný reportážny štýl, ktorým som opísala kultúrne rozdiely až kultúrny šok počas návštevy Maroka,“ vysvetlila Lucia.
 
Domov si ale neodniesla iba dva diplomy ale hlavne hrejivý pocit, že sa jej tvorba páči nielen úzkemu okruhu verných čitateľov, ale aj ľuďom z oboru.
Píšem hlavne preto, lebo ma to baví, hovorí Lucia.  Za svoje práce získala prvé ocenenia